کد خبر : 19952

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر در اختتامیه کنگره علامه بلادی بوشهری:

روحانیت استان بوشهر ستاره‌ای پرفروغ که در آسمان جهان اسلام می‌درخشد

روحانیت استان بوشهر ستاره‌ای پرفروغ که در آسمان جهان اسلام می‌درخشد

آیت‌الله صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در چهارمین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری با قدردانی از برگزار کنندگان این کنگره و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید عاشوری اظهار داشت: امروز سالروز شهادت ابوتراب عاشوری، که با شجاعت در دوران خفقان ستم شاهی پرچم مبارزه در استان بوشهر را به اهتزاز درآورد و حماسه آفرید.

به گزارش بوشهر24، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، علمای استان بوشهر را فخر جهان اسلام، ایران و استان دانست و تصریح کرد: روحانیون و علمای استان بوشهر ستاره‌ای پرفروغ در ادوار مختلف تاریخی درخشیدند و حماسه آفریدند.

 

امام جمعه بوشهر تاریخ استان بوشهر را ولایت‌مدار و دین‌مدار دانست و افزود: استان بوشهر در همه ادوار دارای تاریخی پرفروغ بدون غروب و ولایت‌مدار بوده و امروز همچنان در منظومه ولایت قرار دارد.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه روحانیت این استان در تالیف، تحقیق و نشر کتاب‌های مختلف دینی و درسی نقش مهمی دارد افزود: اتحاد، ولایت‌مداری، خدمت به مردم، همدلی با مردم از ویژگی‌های روحانیت استان بوشهر است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه یکی مظاهر وحدت حوزه و دانشگاه در استان بوشهر در این کنگره نمایان است گفت:روحانیت استان بوشهر همواره تاریخی درخشان داشته است.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه از منظر علمی تاریخ روحانیت استان بوشهر بسیاری از کتاب‌های مرجع را در دل خود جای داده است خاطر نشان کرد: اسلام خواهی به عنوان یک راه نجات و کمال انسانی از نخستین ویژگی‌های علمای استان بوده است.

 

ایشان، تحصیل علم و اخلاق در بستر الهی، مردم‌داری، مبارزه با استکبار و ولایت مداری را از دیگر ویژگی‌های روحانیت استان دانست و افزود:با بررسی‌های انجام شده تمدن سیراف در استان بوشهر یک بستری برای تجلی روحانیت و ارائه آثار مکتوب است.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری، مکتب سیبوی در بصره را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سیبوی با نوشتن الکتاب تحول عظیمی در ادبیات عرب آفرید به گونه‌ای که دیگر مکاتب اسلامی از آن استفاده می‌کردند.

  

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه سیبوی از منطقه پارس استان بوشهر بود خاطر نشان کرد: با بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده تاریخ روحانیت استان بوشهر هم‌تراز با دوره امام کاظم(ع) است.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بسیاری از کتاب‌های مرجع مربوط به علمای استان بوشهر است تصریح کرد: روحانیت استان بوشهر ستاره‌ای پرفروغ در آسمان جهان اسلام می‌درخشد و تاکنون فعالیت‌های مهمی انجام داده‌اند.

 

ایشان، تاریخ مبارزاتی با استعمار استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: این استان دارای تاریخ مبارزاتی 600 ساله با استعمار است که از تجاوز پرتغالی‌ها تا انگلیسی شامل می‌شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه مبارزات مردم استان بوشهر با استعمار با حکم علما و روحانیون انجام می‌شد گفت: این نشان از ولایت‌مداری و عشق و علاقه مردم استان بوشهر به علما و روحانیون است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: از دیرباز مردم استان بوشهر بر مدار منظومه ولایت حرکت کرده‌اند که شامل ولایت الهی، ولایت نبوی، ولایت اهل بیت(ع) و اکنون هم ولایت فقیه که خورشید آن منظومه، رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای است.

 

امام جمعه بوشهر، راه صحیح را ولایت مداری دانست و افزود: اگر گام‌ها در مسیر راه ولایت برداشته شود مصونیت را برای همه جامعه ایجاد می‌شود.

 

ایشان در آخر، اتحاد، همدلی و وحدت در استان بوشهر را در سایه ولایت دانست و تاکید کرد: اتحاد و انسجام مردم استان بوشهر که در کشور زبانزد است بر اساس آموزه‌های اسلام، ولایت و اهل بیت(ع) است.

 

khabar130997 1

khabar130997 1

khabar130997 1

khabar130997 1

 

ارسال نظر