کد خبر : 19954

ورود ۲ سامانه بارشی به استان؛

آخر هفته بوشهر بارانی می شود

آخر هفته بوشهر بارانی می شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ورود دو سامانه بارشی به استان طی یک هفته آینده خبر داد و گفت: از فردا یک سامانه وارد استان می‌شود و بارندگی‌ها پنجشنبه و جمعه تشدید می‌شود.

به گزارش بوشهر24، فرج‌الله شکوهی‌پور اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های پیش یابی جوی پیش‌بینی می‌شود از اواخر روز چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی به استان به تدریج ناپایداری‌های جوی در استان افزایش یابد.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود بارش پراکنده باران از روز پنج شنبه در نیمه شمالی استان آغاز شود و پنج شنبه شب و طی روز جمعه ضمن تشدید ناپایداری‌ها، بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش تندباد و احتمال ریزش تگرگ، در اکثر نقاط استان ادامه یابد. 

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه این سامانه عصر روز جمعه از استان خارج می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط دور از انتظار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: طی روزهای پنج شنبه و جمعه به سبب وزش باد شدید و گاهی تندباد خلیج فارس بویژه قسمت‌های شمالی و مرکزی آن مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

شکوهی‌پور ادامه داد: سامانـه بارشی دیگری از روز یکشنبه آینده وارد استان می شود که انتظار می رود تا اواسط دوشنبه در استان فعال باشد.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر