کد خبر : 19955

در چهارمین کنگره علمی - پژوهشی علامه بلادی بوشهری؛

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه‌: روحانیون در ادوار مختلف تاریخ در برابر «استعمار و استبداد» مقاوم بوده‌اند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه‌: روحانیون در ادوار مختلف تاریخ در برابر «استعمار و استبداد» مقاوم بوده‌اند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به نقش مهم روحانیون و ائمه جمعه در جامعه گفت: روحانیون در ادوار مختلف تاریخ در برابر «استعمار و استبداد» مقاوم بوده‌اند.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری ظهر امروز در چهارمین کنگره علمی و پژوهشی علامه‌بلادی بوشهری با قدردانی از امام جمعه بوشهر در توجه به برگزاری این کنگره اظهار داشت: نخستین اثر برگزاری این کنگره هویت بخشی به علما و مفاخر استان بوشهر است.

وی، علامه بلادی را یکی از مبارزان با استعمار و استبداد دانست و افزود: روحانیون و علمای استان بوشهردر ادوار مختلف تاریخی نقش مهمی در بیداری و بصیرت مردم و مبارزه با ظلم و استعمار داشته‌اند که تاریخ گواه این مهم است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به برنامه‌ها و مراسم‌های ماه ربیع‌الاول تصریح کرد: این ماه به رخسار و جمال ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) منور است که باید از این فرصت در استفاده از سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) توجه ویژه شود.

حاج علی‌اکبری جایگاه روحانیون در همه ادوار تاریخی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: روحانیت همواره در  همه شرایط جامعه به ویژه در شرایط حساس توانسته‌اند اثرگذار باشند.

وی با بر توجه به سیره نبوی در همه ابعاد تاکید کرد: روحانیتی که ملبس به لباس پیامبر گرامی اسلام(ص) است  با دنبال کردن سیره نبوی می‌تواند در به سعادت رساندن انسان کمک کند‌.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر شناساندن سیره نبوی در جامعه گفت: جامعه روحانیت باید با ویژگی‌های سیره نبوی شناخته شود و ترویج این فرهنگ در جامعه امری مهم و ضروری است.

حاج علی‌اکبری با بیان اینکه اکنون جامعه نیاز جدی به سیره نبوی دارد تصریح کرد: سیره اجتماعی، شخصیتی، نظم، اخلاق و حسن خلق حضرت محمد(ص) بایددر جامعه شناسانده و ترویج شود.

وی، خدمت را بستر دعوت دانست و افزود: نخست باید به مردم خدمت و سپس آنها را دعوت کرد این منش رفتاری رسول خدا حضرت محمد(ص) بوده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور جایگاه روحانیون  و علمای استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: سیره مقاوم و مقاومت در برابر استعمار و استبداد یکی از ویژگی‌های روحانیون استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی است.

/تسنیم

ارسال نظر