کد خبر : 19976

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

ضرورت همکاری همگان برای ساماندهی بازار

ضرورت همکاری همگان برای ساماندهی بازار

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برای برون رفت از شرایط کنونی بازار، همکاری همه دستگاه ها و مردم ضروری است.

به گزارش بوشهر24، آیت اله صفایی بوشهری در دیدار مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت، روسای اتحادیه های صنفی و مدیر کل تعزیرات حکومتی استان با اشاره به برخی نابسامانی ها در بازار کشور بیان کرد: کمبودها و گرانی ها همچنان که به سود مردم نیست به سود تولید کننده و واسطه ها نیز نخواهد بود.

وی بر تهیه نقشه جامع اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: برای برون رفت از شرایط کنونی همه دستگاه ها و مردم باید همکاری و شرایط را  برای سرمایه گذاری و افزایش تولید و اشتغال فراهم کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون 3 هزار و 534 پرونده تخلف به تعزیرات ارجاع شده که دو هزارو 334 پرونده بررسی و منجر 60 میلیارد تومان محکومیت رای شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت: در آبان ماه تعداد گزارش های تخلف کتبی، تلفنی و حضوری نسبت به مدت مشابه پارسال 232درصد رشد داشته، همچنین تعداد گشت های مشترک با تعزیرات و دیگر سازمان ها 178درصد، تعداد پرونده های تشکیل شده 139درصد و ارزش ریالی آن ها هزار درصد افزایش یافته است.

سید حسین حسینی محمدی افزود: همچنین طی این مدت پنج هزار و920 بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 33 درصد رشد داشته است.

گراشی رییس اتاق اصناف بوشهر هم با اشاره به عوامل افزایش قیمت کالاها در بازار گفت: به دلیل قرارگیری استان بوشهر در کنار مرز، بسیاری از کالاهای اساسی از مبادی مرزی وارد می شد که از ابتدای امسال تاکنون حتی یک قلم کالا وارد استان نشده و همین موضوع دلیل اصلی افزایش قیمت ها در بازار است.

/خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر