کد خبر : 20001

امام جمعه موقت بوشهر:

گفتمان انقلابی در دانشگاه‌های استان بوشهر گسترش یابد

 گفتمان انقلابی در دانشگاه‌های استان بوشهر گسترش یابد

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر مراقبت برای جلوگیری از نفوذ جریان‌های انحرافی به دانشگاه‌ها گفت: گفتمان انقلابی در دانشگاه‌های استان بوشهر باید گسترش یابد و دانشجویان آنرا در سطح جامعه ترویج دهند.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به مبنای دینی حجاب در جامعه اظهار داشت: باید فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نهادینه، گسترش و حفظ شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه مسئولان در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه افزود: گسترش فرهنگ حجاب باید از مدارس و در بین تمامی مقاطع تحصیلی آغاز شود تا دانش آموزان به مبانی دینی مسلط شوند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه باید دانش آموزان  نسبت به واجب الهی آگاهی کامل داشته باشند تصریح کرد: 20 مجموعه نهاد در قانون متصدی امر ترویج فرهنگ حجاب در جامعه هستند و در این راستا باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت شود.

وی، با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در امر گسترش فرهنگ حجاب و عفاف گفت:  انتظار است  تا با کمک دیگر مجموعه‌ها و نهادها  فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه گسترش یابد تا در سطح جامعه شاهد مخدوش شدن چهره فرهنگی، دینی و مذهبی نباشیم.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی با تاکید بر جلوگیری از فرهنگ بدحجابی در جامعه تصریح کرد: طبق آمارهای رسمی کشور، زنان بوشهری از نجیب‌ترین زنان در کشور معرفی شده‌اند و نباید اجازه داد افراد اندک چهره دینی، مذهبی و فرهنگی جامعه را مخدوش کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار و تسلیت به خانواده شهداء این حادثه خاطر نشان کرد: این اعمال ددمنشانه که قطعنا  نتیجه عملیات مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی است، برای بر هم زدن  اتحاد و انسجام جامعه است.

امام جمعه موقت بوشهر تاکید کرد: اتحاد و همدلی در جامعه اسلامی ایران خاری در چشم دشمنان است و این اعمال تروریستی نمی‌تواند اتحاد مردم هوشیار و آگاه را خدشه‌دار کند.

وی به اشاره به برگزاری کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری و قدردانی از برگزار کنندگان این کنگره افزود: از ابتکار نماینده ولی فقیه در استان بوشهر که روز 13 آذر را به عنوان روز روحانیت در استان بوشهر تعیین کرد قدردانی می‌شود و هرسال به این مناسبت کنگره علامه بلادی بوشهری با حضور روحانیون، دانشجویان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی به گرامیداشت روز دانشجو و با بیان اینکه ریشه نام گذاری روز دانشجو استکبار ستیزی و دشمن شناسی است تاکید کرد: باید مراقب بود این روز دچار انحراف و تحریف نشود و منجر به برپایی همایش بی محتوا شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به برگزاری مراسم روز دانشجو با تدبیر و هوشمندانه گفت: استکبار ستیزی، دشمن شناسی و مقابله با دشمن از اهداف مهم نام گذاری روز دانشجو است.

وی، با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو در جامعه نقش مهم و اساسی دارد افزود: جامعه‌ای زنده و پویا است که دارای دانشجویان فعال در عرصه علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر تقویت بصیرت دانشجویان برای جلوگیری از نفوذ دشمن در دانشگاه‌ها افزود: باید سعی شود گفتمان انقلابی در درون دانشگاه‌ها گسترش یابد و دانشجویان باید این فرهنگ در جامعه ترویج دهند.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی ارتباط دانشگاه با جامعه پیرامونی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: یکی از تجلیات ارتباط دانشگاه با جامعه پیرامونی، برگزاری اردوهای جهادی است که اثرات و خیرات آن  با تلاش دانشجویان در رفع  نیازهای مناطق محروم و روستاها مشاهده می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر جلوگیری از نفوذ جریان‌های انحرافی در دانشگاه‌ها گفت:  باید مراقب بود جریان‌های انحرافی در دانشگاه‌ها که دنبال تخریب  اعتقادات دینی و مذهبی جوانان هستند نفوذ نکنند و دانشجویان در این راستا باید بیدار و با بصیرت باشند.

وی، با بیان اینکه موضع ما در همه زمینه‌ها رهبر معظم انقلاب اسلامی تعیین می‌کنند تصریح کرد: دانشجویان باید بصیرت سرلوحه کار خود قرار دهند و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت کنند.

امام جمعه موقت بوشهر، دانشجویان را مسئولان و مدیران آینده نظام اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: مسئولان دلسوز امروز نظام اسلامی، دانشجویان دیروز بودند که در راستای خدمت رسانی به مردم و جامعه اسلامی تلاش می‌کنند.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی، نقش دانشگاه‌ها را در جامعه مهم و حیاتی دانست و با تاکید بر توجه بیشتر به مراکز آموزش عالی افزود: گفتمان انقلابی در دانشگاه‌های استان بوشهر باید گسترش یابد و دانشجویان آنرا در سطح جامعه ترویج دهند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، امنیت، آرامش و اقتدار نظام اسلامی ایران را مدیون رشادت و فداکاری شهدای والامقام و صبر و ایثار خانواده معظم شهداء دانست و گفت: راه و مسیر شهدا باید با روش و شور بیشتری ادامه یابد.

/تسنیم

ارسال نظر