کد خبر : 20003

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

سرنشینان شناور نیمه‌غرقی در آبهای دیر در خلیج فارس نجات یافتند

سرنشینان شناور نیمه‌غرقی در آبهای دیر در خلیج فارس نجات یافتند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: شش سر نشین شناور باری نیمه غرقی شامگاه جمعه با تلاش امدادگران بنادر و دریانوردی استان بوشهر از خطر غرق شدن در آب های بندر دیر در خلیج فارس نجات یافتند.

به گزارش بوشهر24، سیاوش ارجمندزاده در بندر دیراز نجات سرنشینان لنج باری در آبهای دیر در خلیج فارس خبر داد و اظهار داشت:در پی اعلام اضطرار موتور لنج حادثه دیده  در 50 مایلی بندر دیر مبنی بر آبگرفتگی شدید و نیاز فوری به تخلیه آب، بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام و شناور ناجی 20 به منطقه اعزام شد.

ارجمندزاده با بیان اینکه این شناور در مسیر دبی  به بندر گناوه در حال تردد بود افزود: با اعزام ناجی 20 به منطقه مورد نظر  سرنشینان آن با تلاش امدادگران بنادر و دریانوردی استان بوشهر از خطر غرق شدن در آب های بندر دیر در خلیج فارس نجات یافتند.

وی با بیان اینکه تمامی شش خدمه موتور لنج باری نیمه‌غرقی به شناور ناجی20 انتقال یافتند خاطر نشان کرد:به‌منظور نجات موتور لنج نیمه غرقی یدک‌کش نجف به منطقه مورد نظر اعزام شد  و شناور مذکور را به اسکله بندر دیر انتقال داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهراز آماده باش امدادگران بنادر و دریانوردی استان بوشهر در تمام شبانه‌روز برای رسیدگی به مشکلات شناورها در خلیج فارس خبر داد و اظهار داشت: پایگاه‌های جست,جو و نجات دریایی استان بوشهر در بنادر استان بوشهر در تمام شبانه‌روزی یاری‌گر  مشکلات دریانوردان هستند.

وی با بیان اینکه شماره تلفن 1550 برای تماس دریانوردان با پایگاه‌‌های جستجو و نجات بنادر استان بوشهر تعیین شده گفت: شناورهای حادثه دیده در آبهای خلیج فارس با هرگونه دستگاه‌های ارتباط تلفنی می‌توانند با مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تماس برقرار کنند و از خدمات امداد و نجات دریایی بهره‌مند شوند.

/تسنیم

ارسال نظر