کد خبر : 20018

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱۰ برابر شد

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱۰ برابر شد

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش زکات در حل مشکلات جامعه درابعاد گوناگون گفت: با وجود خشکسالی‌های مکرر، پرداخت زکات در استان بوشهر با افزایش ۱۰ برابری از ۵ میلیون تومان در سال‌های قبل به ۵ میلیارد تومان در ۸ ماه امسال افزایش یافت.

به گزارش بوشهر24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در شورای زکات استان بوشهر اظهار داشت: رشد شخصیتی، بهبود فضای عمرانی ، رفع چالش‌ها و بلایا، رشد اقتصادی و رفع بحران از جمله مزایای پرداخت زکات محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر افزود: این ویژگی‌ها به شکل مناسبی در آیات، روایت و سنت پیامبر و ائمه اطهار( ع) دیده شده و به شکل میدانی نیز در مکان‌هایی که اقدام به پرداخت زکات می‌کنند دارای نمود خارجی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: انسانی که اقدام به پرداخت زکات می‌کند از خود عبور کرده و ضمن تکوین شخصیت فردی و اجتماعی خود به جامعه نیز برای رشد و توسعه کمک می‌کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: در جغرافیایی که اقدام به پرداخت زکات می‌کنند و فرهنگ پرداخت زکات نهادینه شده کمترین میزان چالش و بحران وجود دارد و رشد فرهنگ دینی نیز به حد اعلایی صعود می‌کند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به وجود خشکسالی‌های مستمر در دو دهه گذشته در استان بوشهر، عنوان کرد: با وجود این که استان بوشهر سال‌های سختی در حوزه خشکسالی تجربه کرده اما آمارها نشان از افزایش بی نظیر میزان پرداخت زکات در این استان توسط مردم می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهرخاطر نشان کرد: این شرایط نشان از برنامه ریزی دقیق مسئولان مرتبط با حوزه زکات در کنار جدی گرفتن انجام فریضه زکات توسط مردم با تقوای استان بوشهر است.

آیت‌الله صفایی بوشهری  با تاکید بر نظارت مستمر در بازتولید پروژه و دانش بنیان تصریح کرد: بسیاری از برنامه ریزی‌ها به سبب عدم اتصال به خدا محوری به جایی نمی‌رسد و اگر می‌خواهیم کارمان موفق و به نقش خدایی درآید باید در کنار مدیریت کارآمد، بازتولید پروژه، نظارت دانش بنیان و نقشه راه، نقش خداوند در کارهایمان را به خوبی ببینیم.

وی با اشاره به نقش مهم برنامه‌ریزی در  ترویج فرهنگ وصول زکات  بیان کرد: در سال‌های اخیر برنامه‌ریزی‌ها در عرصه زکات سبب شده که با وجود خشکسالی‌های مستمر، بحرانی در استان ایجاد نشود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: این برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای بوده که سبب شده میزان دریافت زکات از 500 میلیون تومان چند سال گذشته به 5 میلیارد تومان در  هشت ماه گذشته افزون شود.

/تسنیم

ارسال نظر