کد خبر : 20020

بی توجهی به مسائل معیشتی دانشجویان؛

گلایه از نبود خوابگاه دانشجویی و سرویس ایاب و ذهاب در پیام نور دیر

گلایه از نبود خوابگاه دانشجویی و سرویس ایاب و ذهاب در پیام نور دیر

دانشجوی علوم تربیتی پیام نور دیر اظهار داشت: دانشجویانی که از راه های دور به دانشگاه پیام نور دیر مراجعه می کنند از نبود سرویس ایاب وذهاب و خوابگاه دانشجویی رنج می برند.

به گزارش بوشهر24، سرکار خانم سمیرا بردستانی یکی از دانشجویان در شهرستان دیر، اظهار داشت: متأسفانه امروزه به اصلی ترین مسئله دانشگاه که تولید علم و دانش های کاربردی روز دنیا است توجهی صورت نمی گیرد.

این دانشجوی علوم تربیتی پیام نور دیر با بیان اینکه چرا  ما باید فقط کارخانه تولید دانشجو باشیم، افزود: از این می ترسیم که روزی بنگاه معاملات در دانشگاه ها باز شود.

وی گفت: دانشجویان رسالتی سنگین در آگاهی بخشی در جامعه برعهده دارند که نباید از آن غافل شوند.

بردستانی ادامه داد: امروز رنج های مادی  و مشکلات معیشتی امان مردم را بریده و درمانده و بیچاره کرده است که اگر ما دانشجویان زبان گویا و راوی رنج های مردم نباشیم و از یاد آوری آن غفلت بورزیم چه بسا فردا بسیار دیر باشد.

وی بیان کرد: دانشجویانی که از راه های دور به دانشگاه پیام نور دیر مراجعه می کنند از نبود سرویس ایاب و ذهاب و خوابگاه دانشجویی رنج می برند.

این دانشجو یاد آور شد: بدلیل نبود نمازخانه در ساختمان دانشگاه، دانشجویان از روی ناچاری در سایت کامپیوتر نماز می خوانند.

بردستانی با اشاره به اینکه فضای سبز روبروی  دانشگاه وضعیت جالبی ندارد، اضافه کرد:  اگر گوشه ای از پارک روبروی دانشگاه یک نمازخانه و کتاب خانه احداث شود بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

وی  با اشاره به نبود آسانسور برای افراد ناتوان و معلول در ساختمان پیام نور دیر تأکید کرد: گرانی بیش از حد کتاب های پیام نور موجب شده تا عده زیادی از دانشجویان که تمکن مالی ندارند در مضیقه قرار گیرند.

این دانشجوی پیام نور دیر عنوان کرد: انتظار داریم مسؤولان شهرستان برای برطرف کردن این مشکلات فکری بکنند.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر