کد خبر : 20055

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

۴ هزار حلقه لاستیک با قیمت مصوب در استان بوشهر توزیع شد

۴ هزار حلقه لاستیک با قیمت مصوب در استان بوشهر توزیع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۴هزار حلقه لاستیک با قیمت مصوب در راستای حمایت از ناوگان حمل و نقل استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش بوشهر24، سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر توجه به تنظیم بازار برای مقابله با گران‌فروشی و تامین مایحتاج عمومی مردم اظهار داشت: در این راستا گشت‌های مشترکی در استان بوشهر راه‌اندازی شده و متخلفان صنفی و اقتصادی شناسایی و پس از تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

وی از تامین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: به‌منظور ساماندهی و رفع مشکلات جابه‌جایی کالا و خدمات  از ابتدای طرح تامین لاستیک ناوگان حمل ونقل از 14 تیر تاکنون 4هزار و 532 حلقه لاستیک جذب و با قیمت مصوب دولتی توزیع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: به منظور حمایت از ناوگان حمل و نقل استان در راستای جلوگیری از بروز اختلال در امر جابه‌جایی کالا و مسافر و تسهیل فرآیند تامین لاستیک‌های مورد نیاز بخش مذکور مجموعا  4 هزار و 532 حلقه لاستیک  است که از این تعداد به میزان  2 هزار و 328 حلقه تولید داخل و 2 هزار و 204 حلقه وارداتی توزیع شده است.

حسینی محمدی با اشاره به اینکه برنامه ریزی و اولویت بندی تامین و توزیع لاستیک‌های مورد نیاز از طریق سازمان راهداری و حمل ونقل بار و مسافر صورت می‌گیرد  عنوان کرد: لاستیک‌های توزیع شده در سایزهای پر مصرف‌ترین  اقلام بوده است.

وی بیان کرد: 80درصد سهمیه  لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی جذب شده استان  توسط نمایندگی های واحدهای تولیدی، شرکت‌های وارد کننده لاستیک خارجی از طریق حواله‌های صادره اداره راهداری و حمل ونقل استان با اخذ مدارک مورد نیاز صورت گرفته که شامل خودروهای برون شهری بوده و مابقی سهمیه توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  برای خودروهای دورن شهری صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به ساماندهی برخی از نرخ های حمل و نقل بار و مسافر در استان خاطر نشان کرد: تاکنون پیگیری‌های متعددی ازدستگاههای اجرایی به ویژه سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها  در راستای رفع مشکلات صنفی کامیون‌داران درخصوص تامین لاستیک صورت گرفته که با مساعدت و جدیت مدیران ارشد استانی موضوع به صورت مستمر در حال پیگیری وهماهنگی است و کار توزیع لاستیک مورد نیاز رانندگان وسایل نقلیه سنگین، با نرخ مصوب دولتی در استان ادامه دارد.

/تسنیم

ارسال نظر