کد خبر : 20067

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات جهانی خوش درخشیدند

دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات جهانی خوش درخشیدند

دانش آموزان بوشهری در مسابقات جهانی یوسی مس (ucmas) پنج مقام برتر را کسب کردند.

به گزارش بوشهر24، ناصر کرمی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانش آموزان بوشهری در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس (ucmas)موفق عمل کردند.

کرمی ادامه داد: بیست و سومین دوره محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس (ucmas)با حضور دو هزار و ۸۰۰ دانش آموز از ۴۱ کشور برگزار شد که در مجموع تیمی، کشور ایران برای سومین سال پیاپی موفق به کسب مقام اول تیمی شد.

وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات ۱۱۷ دانش آموز ایرانی با شعار از خلیج فارس حاضر شدند که از استان بوشهر نیز ۵ شرکت کننده بوده است که هر ۵ نفر موفق ظاهر شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: رضا باغبانی پایه پنجم مدرسه البرز دشتی، یوسف نوری پایه ششم مدرسه شهید ماهینی بوشهر، مهسا حیدری و ترنم نوروزی پایه چهارم مدرسه ایران زمین عسلویه و محسن امیریان پایه هفتم مدرسه کاشانی شهر دیلم ( این دانش آموز دوره خود را دیلم شرکت گذرانده است و دانش آموز مدرسه شهید تیموری گناوه است) پنج شرکت کننده استان در این مسابقات بودند.

کرمی با بیان اینکه این رقابت ها در ۱۰ سطح ۸ دقیقه ای برگزار شد ابراز داشت: شرکت کنندگان استان در سطح intermediate A   مقام های دوم و سوم را کسب کردند و همچنین در سطح elementary A  مقام سوم، در سطح elementary B  مقام دوم و در سطح higher B مقام سوم را کسب کردند.

این مقام مسئول افزود: یوسی مس (ucmas) یک روش منحصر به فرد در توسعه ذهن دانش آموزان بوده که توسط پروفسور دنیو ونگ در کشور مالزی ابداع شد.

کرمی خاطرنشان کرد: ایران به عنوان چهل و نهمین کشور از سال ۱۳۹۰ در این آکادمی عضو شد و در استان بوشهر، این آموزش توسط آموزشگاه نواندیشان اجرا می شود که تحت نظارت آموزش و پرورش است.

بیست و سومین دوره مسابقات جهانی  محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس (UCMAS) در تاریخ ۱۸ و ۱۹ آذرماه سال جاری در کوالالامپور مالزی برگزار شد.

در حال حاضر سیستم آموزشی یوسی مس در ۸۰ کشور دنیا در حال فعالیت است و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز در حال تحصیل در این سیستم آموزشی می باشند.

سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای UCMAS با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای و با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دونیمکره راست و چپ به طور همزمان شده و با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهنی و مهارتهای نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله، تقویت حافظه دیداری و شنیداری، می شود که در موفقیت دانش آموزان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد. افزایش قدرت تمرکز ذهن و حافظه، بهبود توا نایی استدلال، قضاوت و کاربرد مشاهدات، افزایش سرعت انجام محاسبات و افزایش تمرکز ذهن و دقت آن از مزایای این روش است.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر