کد خبر : 20068

نماینده مردم دشتستان در مجلس:

مجوز احداث آب شیرین‌کن برای دشتستان صادر شد

مجوز احداث آب شیرین‌کن برای دشتستان صادر شد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر اجرای طرح‌های اضطراری مجوز احداث آب شیرین‌کن برای تامین آب آشامیدنی دشتستان صادر شده است.

به گزارش بوشهر24، محمد باقر سعادت صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی اظهار داشت: تابستان گذشته مشکلات تامین آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای دشتستان تشدید شد که باید از هم اکنون برای رفع این مشکل و جلوگیری از بحران در تابستان پیش‌‌رو اقدام شود.

وی با بیان اینکه چهار ماه تا رسیدن به فصل گرما و مشکل کم آبی زمان وجود دارد تاکید کرد: باید در این زمینه به‌صورت اساسی چاره اندیشی شود و در این راستا وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر باید پاسخگوی مشکلات مردم در تامین آب آشامیدنی باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون برای حل مشکل آب دشتستان نتیجه عملی حاصل نشده تصریح کرد:  در این راستا پیگیری‌های لازم انجام شده ولی انتظار می‌رود که اقدامی اساسی در این زمینه انجام شود.

سعادت از صدور مجوز آب‌شیرین‌کن برای تامین آب دشتستان خبرداد و بیان کرد: علاوه بر اجرای طرح‌های اضطراری مجوز احداث آب شیرین‌کن برای تامین آب آشامیدنی دشتستان صادر شده است.

وی به وضعیت اشتغال در دشتستان پرداخت و با تاکید بر توجه به بکارگیری نیروهای بومی در فرصت‌های اشتغال‌زایی افزود: هم اکنون به جای بکارگیری نیروهای بومی در فرصت‌های اشتغال و مدیریتی استان بوشهر از غیر بومی‌ها استفاده می‌شود که مسئولان ارشد استان باید برای اشتغال نیروهای بومی تلاش کنند.

فرماندار دشتستان هم با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در دشتستان افزود: از اقدامات خوبی که در آب شرب دشتستان صورت گرفته صدور مجوز برای احداث آب شیرین کن در ساحل دریا برای این شهرستان است.

ارسلان زارع افزود: علاوه بر آن حفاری 14 حلقه چاه جدیدآب و اختصاص 300 میلیارد ریال اعتبار به حوزه آب دشتستان  از دیگر اقدامات است.

/تسنیم

ارسال نظر