کد خبر : 20074

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

شرکت صدرا بوشهر در عرصه تولید و اشتغال حماسه اقتصادی آفرید

شرکت صدرا بوشهر در عرصه تولید و اشتغال حماسه اقتصادی آفرید

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شرکت صدرا بوشهر یک مجموعه جهادی، دانش بنیان و ولایی است گفت: این شرکت با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در عرصه فکر، مدیریت، تولید و اشتغال حماسه اقتصادی خلق کرد.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در  آئین بهره برداری از پروژه نوسازی زیرساخت کارخانه کشتی سازی بوشهر با تاکید بر نقش مهم توسعه زیرساخت‌های دانش بنیان در ابعاد گوناگون اظهار داشت: بازسازی زیرساخت فضای حوزه کاری شرکت کشتی سازی یکی از مهم‌ترین عوامل حیات این نوع سازمان‌ها و نهاده‌های فنی و ملی است که به دست متخصصان و مهندسان ایرانی صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر صنعت کشتی و کشتی سازی در عرصه هندسه اقتصاد دریا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این عرصه نقش فوق العاده استراتژیکی ایجاد می‌کند و دریا یک جغرافیای حیاتی در تمامی عرصه‌های زیست اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی است.

امام جمعه بوشهر، حوزه دریا و ساحل را  یک مقوله فوق راهبردی و استراتژیک دانست و خاطر نشان کرد: مقوله دریانوردی در حوزه سطح و زیر سطحی یک مقوله راهبردی است و اگر مدیریت دریا در یکی از اضلاع خودش دچار نقص و ضعف شود آن کشور اقتدارش دچار وابستگی و پیوستگی در عرصه بین المللی می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، تولید راهبردی شناورهای پیشرفته را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: تولید راهبردی شناورهای زیرسطحی و سطحی پیشرفته برای کشور یک ضرورت است و اگر در عرصه دانش، تولید و مدیریت کوتاهی شود آن کشور در ضلع این دانش دچار ضعف می‌‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از پیشرفت ایران در عرصه تولید شناور و کشتی‌های نوین خبرداد و بیان کرد: ایران در حوزه خودکفایی و تولید دانش بنیان کشتی و تولید شناورهای زیرسطحی و عرصه نظامی پیشرفت و اقداماتی خوبی انجام داده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه  فعالیت در عرصه صنعت کشتی سازی  وحوزه نفت و گاز را قابل ستایش خواند و گفت: متخصصان صدرای بوشهر در عرصه ساخت کشتی و ساره‌های دریایی پیشرفت قابل توجهی کرده‌اند که تولیدات شرکت صدرا در حوزه‌های گوناگون مشهود است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، صنعت ترانزیت دریایی را یکی از پردرآمدترین صنعت‌ها دانست و اظهار کرد: صنعت ترانزیت دریایی به عنوان صنعتی حیات بخش در عرصه مدیریت تولید شناور و استفاده از اقتصاد تولید کشتی اکنون به عنوان یکی از پردرآمدترین صنعت‌ها است و باید از ثروت این تولید ژئو استراتژیک دریا و محصولات دانش بنیان آن استفاده و اشتغال ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه  سیستم‌های نانو از مهم‌ترین بخش‌های زیرساختی کرانه‌ای است تصریح کرد: حوزه ژئو استراتژیک دریا باید با تولید کشتی و صنعت فناوری‌های نوین زیرساخت‌های دریایی و تولید زیرساخت ها مدیریت شود و در این راستا سیستم‌های نانو از مهم‌ترین بخش‌های زیرساختی کرانه‌ای باید مورد استفاده گیرد.

امام جمعه بوشهر، شرکت صنعتی و دریایی ایران صدرا در بوشهر را  یک مجموعه جهادی، دانش بنیان و ولایی در مقوله‌های استراتژیک و صنعت کشتی سازی دانست و خاطر نشان کرد: شرکت کشتی سازی بوشهر با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در عرصه فکر، مدیریت، تولید و اشتغال حماسه اقتصادی در بوشهر خلق کرد.

/تسنیم

ارسال نظر