کد خبر : 20110

در ادامه اعتراض جلیقه سفیدها؛

معترضان فرانسوی «پنجمین شنبه» اعتراض را آغاز کردند

معترضان فرانسوی «پنجمین شنبه» اعتراض را آغاز کردند

معترضان فرانسوی برای پنجمین هفته متوالی به خیابان‌های پاریس آمدند تا اعتراض خود را به سیاست‌های دولت فرانسه، و نظام سرمایه‌داری اعلام کنند.

به گزارش بوشهر24، معترضان فرانسوی برای رقم زدن پنجمین شنبه اعتراض در حال تجمع در خیابان‌های پاریس هستند.

بر طبق اعلام سازمان‌دهندگان، تظاهرات این هفته برای بر قراری عدالت اجتماعی و میزان مالیات‌ها به منظور تحقق دموکراسی حقیقی برگزار می‌شود. بنابر اعلام مقامات، شمار نیروهای پلیس حدود هشت هزار نفر و تعداد خودروهای زرهی مستقر در پاریس هم 14 دستگاه اعلام شده است.

14:31   شبکه خبری راشاتودی تصویری از یک معترض منتشر کرد که بر روی جلیقه ای که بر تن دارد، تاریخ  روزهایی که پیشتر  در تظاهرات‌های اعتراضی علیه دولت شرکت کرده بود را نوشته است.

14:22   برخی منابع می‌گویند تعدادی از معترضین  بازداشت شده‌اند  اما هنوز خبر موثقی در این زمینه مخابره نشده است.

 14:10 پلیس در بخش‌هایی از شهر با استفاده از گاز اشک‌آور معترضان را متفرق کرد.

13:51 عده زیادی از معترضان در خیابان شانزه‌لیزه و خیابان‌های اطراف در حالی که شعارهایی از جمله شعار «ماکرون استعفا بده» سر می‌دهند، به  به سمت طاق پیروزی می‌روند.

13:44 گزارش‌های شبکه خبری راشاتودی حاکی از این است که نیروهای پلیس در بخشی از شهر، مسیر حرکت معترضان را مسدود کرده‌اند.

13:25 شبکه تلویزیونی BFM اعلام کرد که  معترضان به نشانه حمایت و همبستگی با دانش‌آموزانی که هفته پیش بازداشت شده‌اند، زانو زدند.هفته گذشته فیلمی از دانش‌آموزان معترض منتشر شد که زانو زده و به بازداشت پلیس درآمده‌اند. انتشار این فیلم واکنش‌های انتقادی فراوانی را به دنبال داشت.

13:05 یکی از خبرنگاران مستقر در پاریس از حضور گسترده نیروهای پلیس خبر می‌دهد. وی  با انتشار تصویری در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که  وسایلی عده زیادی از مردم مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

12:55 معترضان همچنان شعارهایی در حمایت از استعفای امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور  سر می‌دهند.

12:52 برخی گزارش‌ها حاکی از این است که پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرده است اما هنوز تصاویری از شلیک گاز اشک آور منتشر نشده است.

12:40 پلیس به همراه  خودروهای زرهی  از اوایل صبح در خیابان‌های اطراف شانزه‌لیزه و طاق پیروزی مستقر شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/فارس نیوز

ارسال نظر