کد خبر : 20123

در تشریح بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی:

کم ترین آمار جدایی مربوط به ازدواج دانشجویی است

کم ترین آمار جدایی مربوط به ازدواج دانشجویی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر و دبیر استانی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان بوشهر گفت: هدف از ازدواج دانشجویی برگزاری ازدواج سالم، ماندگار، آسان، پرثبات و تشویق به ازدواج در سن مناسب است.

به گزارش بوشهر24، حجت الاسلام رضا جمالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر و دبیر استانی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان بوشهر در گفت و گویی به تششریح برنامه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در مورد این دوره ازدواج دانشجویی پرداخت.

 

حجت الاسلام جمالی گفت: ازدواج دانشجویی یک کار پرارج  و اهمیت است. هدف از ازدواج دانشجویی برگزاری ازدواج سالم ، ماندگار ، آسان ، پرثبات و تشویق به ازدواج در سن مناسب است. بیشترین آمار کشوری طلاق در ازدواج های بالای سی سال است. در ازدواج دانشجویی، ازدواج  در سن مناسب که بین بیست تا بیست و هفت سال است، اتفاق می افتد.

 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: مراسم ازدواج دانشجویی تبلیغ یک ازدواج آسان با صرفه جویی حدود بیست میلیون تومانی برای زوج های جوان به همراه دارد. این جشن دانشجویی با حضور زوج های جوان همراه با برنامه های شادی بخش و مفرح حلال، موجب اشتیاق فراوان دانشجویان به ازدواج دانشجویی و برگزاری جشن ازدواج خود در این مراسم را دارد.

 

 دبیر استانی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی استان بوشهر اظهار بیان کرد: ثبت نام این دوره در 27 آبان ماه مصادف با ازدواج پیغمبر اسلام (ص) و  حضرت خدیجه (س) در سراسر کشور شروع شد و تا 30 دی ادامه دارد که با توجه به استقبال دانشجویان قابل تمدید خواهد بود. در سال قبل حدود 150 زوج ثبت نام کردند. امسال تا الآن که حدود یک ماه از شروع ثبت نام گذشته است بیش از هفتاد زوج ثبت نام کرده اند و پیش بینی ما این است که آمار ثبت نامی ما نسبت به سال قبل با توجه به برنامه هایی که داشته ایم، پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

 

حجت الاسلام رضا جمالی با بیان نظر مقام معظم رهبری در مورد ازدواج دانشجویی، اظهار داشت: حضرت آقا در دیدار با حجت الاسلام رستمی نماینده ایشان در دانشگاه های کشور با تاکید بر برگزاری چنین مراسمات دانشجویی فرموده بودند: "من در این امر به شما کمک می کنم. ازدواج دانشجویی امری مبارک است که با توجه به تحقیقاتی که شده است کم ترین آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی بوده است." در استان بوشهر هم طبق تحقیقاتی که شده است، کم ترین آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی بوده است و میزان رضایت مندی از زندگی مشترک با ارتباطی که با دانشجویان مزدوج داشته ایم، آمار خیلی مطلوبی است.

 

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه های متعدد انتخاب همسر برای مجردین با عناوین مختلف در دانشگاه های استان بوشهر، اطاق های مشاوره برای قبل از ازدواج ، حین ازدواح ، بعد از ازدواج و حتی تربیت فرزند موجب انتخاب آگاهانه همسر و ماندگاری زندگی زوج های جوان شده است. ضمن این که زوج های دانشجو در صورت بروز مشکل در زندگی و اقدام برای جدایی، از طرف دادگستری به مرکز مشاوره ازدواج دانشجویی ارجاع داده می شوند و در 90 درصد موارد، مشکلات آن ها برطرف شده است.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر در مورد شرایط ثبت نام در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی گفت: تاریخ عقد زوجین باید از 1/1/1396 تا 1/9/1397 باشد و در زمان عقد حداقل یکی از زوجین نیز دانشجو باشند ولی اگر در زمان ثبت نام هم دانشجو نباشند ، شامل ازدواج دانشجویی می شوند. امسال طرح جاماندگان ازدواج دانشجویی ویژه دانشجویانی که به هر دلیلی در دوره قبل نتوانستند ثبت نام کنند، داریم.

 

دبیر استانی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی استان بوشهر بیان کرد: امسال قصد داریم ازدواج دانشجویی را به صورت هماهنگ در یک دانشگاه برگزار کنیم و زمان پیشنهادی برای بعد از ایام عید نوروز 98 است. مبنای ما ازدواج آسان است و کسانی در این آیین دانشجویی شرکت می کنند که این برنامه تنها جشن آنان است وبعد از مراسم نیز به مشهد مقدس اعزام می شوند تا در دوره ای با عنوان "همسفر تا بهشت" اعزام می شوند که از حضور اساتید خبره کشوری در فضایی معنوی بهره می برند. امید داریم با رایزنی هایی که با دانشگاه ها خواهیم داشت ، اعزام به مشهد مقدس هم به صورت همزمان و در قالب کاروان صورت بگیرد که خود انقلابی فرهنگی اجتماعی در سطح دانشگاه ها خواهد بود.

 

حجت الاسلام جمالی افزود: به زوج های جوان دانشجو وام های قرض الحسنه ازدواج از طرف صندوق رفاه دانشگاه های دولتی، علوم پزشکی و پیام نور به مبلغ پنج میلیون تومان و بانک قرض الحسنه رسالت به مبلغ سه میلیون تومان تعلق می گیرد. از طرف هر دانشگاه هم هدایایی به زوج دانشجو داده خواهد شد. جلساتی را با سپاه استان و دیگر نهادهای فرهنگی و دولتی از جمله ادارات کل اوقاف، سازمان تبلیغات ، فرهنگ و ارشاد، ورزش و جوانان و ... داشته ایم که بتوانیم در امر تهیه جهیزیه کمک هایی را داشته باشیم. هم چنان در دفاتر کارآفرینی هم به دنبال رفع مشکل اشتغال دانشجویان هستیم و با اقداماتی که انجام گرفته است منجر به اشتغال دانشجویانی شده است.

/دانشجو نیوز

ارسال نظر