کد خبر : 20144

دستیار ویژه معاون مستضعفان آستان قدس:

۱۵۰ هزار نفر در کانون‌های خادم‌یاران رضوی نام‌نویسی کردند

۱۵۰ هزار نفر در کانون‌های خادم‌یاران رضوی نام‌نویسی کردند

دستیار ویژه معاون مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: ۱۵۰ هزار نفر در کانون‌های خادم‌یاران رضوی نام‌نویسی کردند.

به گزارش بوشهر24، محسن مسعودیان‌راد ظهر یکشنبه در همایش خادمیاران رضوی در بوشهر اظهار داشت: عشق و علاقه مردم به حضرت امام رضا(ع) باعث شده تا تقاضاهای بسیار زیادی برای فعالیت به عنوان خادم‌یاری را شاهد باشیم.

وی به راه‌اندازی هزار و ۶۰۰ کانون خادم یاری آستان قدس رضوی در سراسر کشور اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون ۱۵۰ هزار نفر به صورت داوطلبانه برای فعالیت در این کانون‌ها نام‌نویسی کرده‌اند.

دستیار ویژه معاون مستضعفان آستان قدس رضوی با اشاره به فعالیت این کانون‌ها در زمینه فرهنگی، محرومیت زدایی و وقف خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت خیران و واقفان در این کانون‌ها مورد تاکید قرار دارد.

وی با اشاره به شناسایی مناطق محروم روستاها و شهرها توسط کانون‌های خادم‌یاری در استان‌های مختلف کشور، ادامه داد: پس از شناسایی این نقاط و احصاء نیازهای آنان نسبت به محرومیت‌زدایی اقدام می‌شود.

مسعودیان راد خاطرنشان کرد: با توجه به پراکنده کاری دستگاه‌های مختلف کانون‌های محلی خادم یاری در واقع به عنوان هماهنگ کننده و بکارگیرنده ظرفیت‌های محلی برای زدودن محرومیت از چهره شهرها و روستاهای ایجاد می‌شود.

وی از تخصیص اعتباراتی به کانون‌ها از سوی آستان قدس رضوی به عنوان محرک، تصریح کرد: یکی از راهبردهای اساسی این کانون‌ها در زمینه محرومیت‌زدایی اجرای کار به صورت مشارکتی است.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر