کد خبر : 20151

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیر:

کلینیک سیار دندان پزشکی به مناطق عشایری شهرستان دیر اعزام شد

کلینیک سیار دندان پزشکی به مناطق عشایری شهرستان دیر اعزام شد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: به منظور ارایه خدمات به عشایر کلینیک سیار دندانپزشکی به منطقه عشایری چاهکت شهرستان دیّر اعزام شد.

به گزارش بوشهر24، حمد آخوندی در حاشیه اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به منطقه عشایری چاهکت در شهرستان دیر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت  تیم پزشکی و دندانپزشکی به منطقه عشایری چاهکت شهرستان دیّر اعزام شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: این تیم پزشکی متشکل از پزشک عمومی، دندانپزشک، ماما، کارشناس روان شناسی، دستیار دندانپزشک، بهیار ، تکنسین دارویی و اکیپ سیار دندانپزشکی است که با حضور در منطقه عشایری چاهکت به مدت یک روز به عشایر خدمات رایگان ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی گفت: راه اندازی کلینیک سیار دندانپزشکی و اعزام آن به مناطق کم‌برخوردار یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت بود که باعث افزایش دسترسی و ارایه خدمات دندانپزشکی به جامعه عشایری و روستایی شده است.

آخوندی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به جامعه عشایری یکی از اهداف حوزه سلامت است، تصریح کرد: اعزام تیم های پزشکی، دندانپزشکی، مامایی و بهداشتی و انجام ویزیت رایگان در مناطق عشایری و روستایی به طور مستمر و طبق برنامه تنظیمی انجام می‌شود و خوشبختانه رضایت‌مندی خوبی نیز به همراه داشته است.

وی افزود: اجرای این برنامه‌ها تدبیر حسنه‌ای است که باعث افزایش امید در جامعه بویژه مردم محروم منطقه می‌شود.

منطقه عشایری چاهکت با جمعیت 90 نفر در بخش شمالی شهر آبدان و در دامنه کوه جاشک قرار دارد.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر