کد خبر : 20178

معاون امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان:

معتادان بهبود یافته دشتستانی کارآفرین می شوند

معتادان بهبود یافته دشتستانی کارآفرین می شوند

معاون امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت:آموزش های مهارتی به مددجویان و بهبودیافتگان درکمپ های ترک اعتیاد یکی از ارکان اصلی ایجاد شغل در رشته های مختلف و زمینه توانمند سازی آنها برای ورود به بازار کار و تولید کشور و کارآفرینی است.

به گزارش بوشهر24، جواد لقمان زاده  صبح امروز در نشست با کارشناس آسیب های اجتماعی آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با استقبال از برگزاری دوره های مهارتی برای معتادان بهبود یافته اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه ای و مهارتی برای کاهش و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه مواد مخدر کاری بزرگ است که می تواند در بازگرداندن معتادان بهبود یافته به آغوش گرم خانواده، امیدواری به آینده و اشتغال زایی آنان نقشی مهم ایفا کند.

معاون امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان افزود: آموزش های مهارتی به مددجویان و بهبودیافتگان درکمپ های ترک اعتیاد یکی از ارکان اصلی ایجاد شغل در رشته های مختلف و زمینه توانمند سازی آنها برای ورود به بازار کار و تولید کشور و کارآفرینی است.

فرج اله شولی نیز فراهم کردن شرایط اشتغال را از مهم ترین و بزرگترین خدمت آموزش فنی و حرفه ای به خانواده های آسیب دیده اجتماعی دانست و افزود: آموزش های مهارتی برای معتادان بهبود یافته لازم است.

کارشناس آسیب های اجتماعی آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به آمادگی این اداره کل برای همکاری در زمینه توانمند سازی قشر آسیب دیده اجتماعی شهرستان دشتستان ،افزود: آموزش این افراد با توجه به ظرفیت‌های بومی و استانی در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت: این نهاد به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، آموزش های مهارتی ویژه توانمندسازی بهبودیافتگان و خانواده آنها را در اولویت برنامه های خود قرارداده تا با اعطای تسهیلات به این افراد، اشتغالزایی کند.

شولی خاطرنشان کرد: معتادان بهیود یافته برای فراهم شدن اشتغال آنان مهارت افزایی می‌شوند و با فراگیری مهارتهای شغلی، زمینه اشتغال و بکارگیری آنها مهیا می‌شود.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر