کد خبر : 20186

حسن رحیم‌پور در دانشگاه تهران:

چرا کسی برای مردم یمن شمع روشن نمی‌کند؟!

چرا کسی برای مردم یمن شمع روشن نمی‌کند؟!

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز در مورد انصارالله یمن می‌گویند «یک حزب الله لبنان دیگر» و حتی قوی‌تر از آن در منطقه تشکیل شده است، گفت: امروز انقلاب اسلامی پایگاه خود را بیخ گوش آل سعود و در جنوب اسرائیل ایجاد کرده است.

به گزارش بوشهر24، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در همایش بررسی مقاومت مردم مظلوم یمن که با عنوان انسانیت در خون به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به جنایت‌های ائتلاف سعودی در یمن گفت: امروز شاهد سنگین‌ترین بمباران‌ها که در تاریخ یمن بی سابقه بوده هستیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه قطعنامه سازمان ملل تائید شد و آنها هم امضا کردند ولی شدیدترین بمباران‌ها ادامه دارد. امروز با دلارهای نفتی جهان شعار «اشدو علی الیمن» دارد محقق می‌شود و 160 هزار انسان بی‌گناه فقط به خاطر نداشتن غذا و دارو جان سپردند و هزاران نفر آواره شدند.

رحیم‌پور ازغدی‌ اعلام کرد:‌ امروز حدود 10 میلیون کودک در یمن در معرض بیماری وبا قرار دارد، 60 درصد مردم یمن غذا برای خوردن ندارند و 80 درصد به کمک‌های فوری و حیاتی احتیاج دارند. 58 درصد مردم آب آشامیدنی مناسب ندارند و سازمان ملل اعلام کرده بیش از 16 میلیون یمنی آب آشامیدنی مناسب ندارند.

وی تاکید کرد: حدود 15 میلیون یمنی از نظر بهداشت در وضعیت مناسبی قرار ندارند، 8 میلیون ونیم از حداقل امنیت غذایی محروم هستند و بین 11 تا 15 درصد مردم سوء‌تغذیه شدید دارند و 3 هزار و 600 کودک تاکنون قتل عام شدند.

وی تصریح کرد: در مقابل فجایع ائتلاف آل سعود ملت مجاهد و شریف یمن نیز متقابلا با دست خالی توانسته اند در مقابل قدرت‌ها و ثروت‌های منطقه و از جمله آل سعود ایستادگی کنند.

رحیم پور ازغدی با اشاره به حضور ارتش آل سعود و عمارات در یمن تصریح کرد: به دلیل اینکه سرباز‌های این کشور‌ها آماده فداکاری نیستند مجبور به استخدام مزدور از دیگر کشور‌های شده اند تا مردم یمن را قتل عام کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جنایاتی که در یمن صورت گرفته و موجب نابودی زیرساخت‌های این کشور شده، گفت:‌مردم یمن با دستان خالی در برابر قدرت و ثروت مردم منطقه و در راس آن رژیم خبیث آل سعود ایستادگی ،کردند. سنی و شیعه، شافعی و زیدی همه در کنار هم شعار مرگ بر آمریکا،‌ مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس سر می‌دهند، روحیه و طرز تفکر آنها مانند نیروهای بسیجی ما در زمان جنگ است و تاکنون هم نزدیک به 8400 اسیر گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه امروز نیرو‌های انصارالله یمن سربازان اسرائیلی و فرانسوی را در جنگ با این کشور به اسارت گرفته اند، تصریح کرد: امروز نیز شاهدیم که نیروی زمینی این کشور‌ها در الحدیده وارد عمل شده اند و همه این اتفاق‌ها با دلار‌های نفتی عربستان رخ می‌دهد.

رحیم‌پور ازغدی‌ ادامه داد:‌ مردم یمن به خصوص انصارالله یک قدم از شعارهای اصیل و انقلابی خود عقب نکشیدند و یک ذره شک و تردید در روحیه جهادی آنها به وجود نیامده و صریحا می‌گویند دشمن اصلی ما آمریکا و انگلیس است.

وی گفت: اگر می‌خواهید معنی حقوق بشر غربی را بدانید سری به یمن بزنید تا ببینید چه خبر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: یمن در تاریخ اسلام و ایران نقش بسیار تعیین کننده‌ای داشته و در اخبار آخرالزمان هم بسیار تعیین کننده خواهد بود. کسانی که جنبش مقاومت یمن را رهبری می‌کنند تمام زیر 40 سال دارند و 4 سال است که کشور را اداره کرده‌اند.حتی اگر بگوییم از برخی ما در اداره کشور موفق‌تر بوده‌اند، بی‌راه نگفته‌ایم.

رحیم‌پور ازغدی‌ تاکید کرد: قیام مردم یمن قیام صد در صد مشروع هم به لحاظ اسلامی و هم به لحاظ قوانین خود یمن و هم به لحاظ قوانین بین‌المللی است و در جوانان یمنی اثری از ترس و تردید دیده نمی‌شود و می‌گویند ما تا آخر ایستاده‌ایم. این مقاومت‌ها چیزی شبیه معجزه است و اغلب هم با پیروزی روبرو شده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی شایعات تصریح کرد: مردم یمن معطل پول ایران نیستند و ایران هم پولی در یمن خرج نکرده رابطه مردم یمن و ایران رابطه هزار ساله است ما معتقدیم باید به مردم یمن حق انتخابات داده شود و همه اشغالگران باید یمن را ترک کنند.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه برخی‌ها می‌خواهند یمن را به یمن شمالی و جنوبی و برخی‌ها می‌خواهند این کشور را به ۷ بخش تقسیم کنند، اظهار کرد: در عربستان که کشوری بدون انتخابات آزاد است با دموکراسی برای یمن حاکم انتخاب می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ثروت عظیم یمن زیر خاک است و این کشور یکی از منابع نفتی و زیرزمینی جهان است، افزود: براساس پیمان نامه‌ای که بین آمریکا و عربستان بسته شده یمن نباید منابع نفتی خود را استخراج کند و این کار را عربستان باید انجام دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد:‌ یمن یکی از ثروتمندترین کشورهاست ولی آن را به این روز انداختند. یمنی‌ها رهبری صالح، جوان، انقلابی و هوشمند دارند که تاکنون بارها امتحان پس داده است. صبر، قدرت، مقاومت و مدیریت و قدرت جهادی مردم یمن بی‌نظیر است. امروز یمن تحریم است نه اینجا که آخرین مدل‌های لوازم آرایش و گرانقیمت‌ترین ماشین‌های دنیا وجود دارد.

رحیم‌پور ازغدی‌ با بیان اینکه جنگ یمن فرسایشی شده و الان صحبت از شکست عربستان است، گفت: سعودی‌ها و صهیونیست‌ها مشترکا برای قتل مردم یمن برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حالی که قوی‌ترین و فاسدترین کشور‌های عربی با آمریکا، صهیونیست‌ها و ناتو در حال جنگیدن با مردم یمن که دست آن‌ها خالی، هستند، اظهار کرد: عربستانی‌ها گفتند ما ظرف یک هفته یمن را تسخیر می‌کنیم، اما الان چند سال است که نتوانسته اند.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه مردم یمن و انصارالله یک قدم از شعار‌های اسلامی خود عقب نشینی نکرده اند و یک ذره شک و تردید در روحیه جهادی آن‌ها به وجود نیامده، تصریح کرد: آن‌ها به صراحت می‌گویند دشمن اصلی ما آمریکا و انگلیس هستند و عربستان و حاکمان دیگر کشور‌های دست نشانده اجیرشده آن‌ها هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از یمن به عنوان آزمایشگاهی برای افشای نفاق مدرن و افشای نفاق سازمان ملل، شورای امنیت، کنوانسیون حقوق کودکان و ۲۰۳۰ نام برد و افزود: اگر می‌خواهید ببینید در یمن چه خبر است باید بدانید کنوانسیون حقوق کودک کاری با کودکان یمنی ندارد.

وی ادامه داد:‌ برخی می‌گویند یمن به ما چه «مربوط» است ولی ما باید در مورد یمن به طور جدی فکر و برنامه‌ریزی کنیم. یمن یکی از بزرگترین تمدن‌های تاریخ است. به یمن به عنوان یک کشور حاشیه و فقیر نگاه نکنید. یمنی‌ها جزو ثروتمندترین مردم در تاریخ بوده‌اند و اولین حکومت اسلامی در خود مدینه اعرابی بودند که ریشه یمنی داشتند. در یمن شیعیان و اهل سنت همه عاشق اهل بیت هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در خصوص اظهارات وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه عده‌ای می‌گویند امام نگفته که اسرائیل باید از بین برود، گفت: این چنین حرف‌هایی دروغ و تحریف است. امام گفت اسرائیل باید از بین برود.

رحیم‌پور ازغدی‌ گفت: اینکه می‌گویند از ایران موشک به یمن می‌برند،‌ درست نیست. بنده شخصا از یمنی‌ها پرسیدم  و آنها گفتند که ما خودمان اینها را می‌سازیم، آنها خودشان از نظر علمی قوی هستند. البته هر جای دنیا اتفاق می‌افتد عده‌ای می‌گویند ایران کرده است. البته ایدئولوژی انقلاب اسلامی تاثیر داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ظالمانه خواندن قطعنامه سازمان ملل تصریح کرد: با وجود اینکه ائتلاف سعودی این قطعنامه را تایید و انصارالله هم قبول کرده، اما شاهد شدیدترین بمباران‌ها توسط نیرو‌های ائتلاف در الحدیده هستیم.

وی از قیام مردم یمن به عنوان یک قیام مشروع و مورد قبول قوانین بین المللی نام برد و افزود: جنبش مقاومت در یمن فوق العاده محکم است و هیچ اثری از تردید، شکست و یاس در آن‌ها دیده نمی‌شود در واقع مقاومت مردم این کشور جزء محالات بوده به گونه‌ای که این مقاومت توانسته هجمه‌های نظامی را شکست دهد.

وی با اشاره به بی‌تفاوتی‌ها و سکوت برخی رسانه‌ها و جریان‌ها به کشتار مردم یمن گفت:  متاسفانه هزاران نفر در یمن قتل عام شدند و مردم به سختی زندگی می‌کنند. ولی برخی رسانه‌ها و افراد سکوت کرده‌اند و هیچ کدام برای مردم یمن شمع روشن نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سعودی‌ها و اسرائیل مستقیما برای قتل عام مردم یمن نقشه می‌کنند، افزود: با این وجود نیرو‌های یمنی با دست خالی توانستند ۱۲۰۰ تانک، ۱۲ هلی کوپترآپاچی، ۶ فانتوم، بیش از ۲۰ هواپیمای شناسایی و ۱۰ کشتی و ناو جنگی ائتلاف سعودی را منهدم کنند و امروز ۳ استان آل سعود در دست مجاهدین یمنی است.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه اقتصاد آل سعود و امارات با جنگ یمن به شدت ضربه خورده و این کشور‌ها مجبور شدند ذخیره‌های نفتی خود را وارد جنگ کنند اظهار کرد: امروز عربستان با میلیارد دلار بدهی مواجه شده به گونه‌ای که مالیات در این کشور افزایش و خدمات رفاهی کاهش یافته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از عربستان به عنوان سومین کشور خریدار سلاح در جهان بعد از آمریکا و چین نام برد و افزود: با این وجود عربستان به هر کجا که رفته از انقلاب اسلامی شکست خورده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت آل سعود با ۳ کودتا روبرو بوده، افزود: در این مدت شاهد ترور و دستگیری مخالفین در عربستان بوده ایم که آخرین نمونه این درگیری‌های داخلی قتل جمال خاشقجی بود که آمریکا می‌خواست باز هم از این طریق گاو شیرده خود را تیغ بزند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان افزود:‌ امیدواریم دانشگا‌ه‌ها، حوزه‌های علمی، سازمان‌های مردم نهاد در ایران و سایر کشورها فعال شوند و صدای مظلومیت مردم یمن را به همه دنیا برسانند.

/خبرنامه دانشجویان ایران

ارسال نظر