کد خبر : 20190

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

دشمن ‌برای‌ حضور کمرنگ مردم در مراسم‌های گرامیداشت ۹ دی برنامه‌های ویژه‌‌ای دارد

دشمن ‌برای‌ حضور کمرنگ مردم در مراسم‌های گرامیداشت ۹ دی برنامه‌های ویژه‌‌ای دارد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر با تاکید بر برگزاری برنامه ویژه حماسه ۹ دی در استان بوشهر گفت: دشمن ‌برای‌ حضور کمرنگ مردم در مراسم‌های گرامیداشت ۹ دی برنامه‌های ویژه‌‌ای دارد.

به گزارش بوشهر24، آیت الله  غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در جلسه شورای عالی حوزه علمیه استان بوشهر با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی‌ شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام  ویژگی‌های  آن را مورد اشاره قرار داد و  اظهار داشت: مراسم ارتحال این شخصیت فقید در مدارس علمیه استان برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی  شاهرودی فردا چهارشنبه با حضور طلاب و اساتید مدارس علمیه برگزار می‌شود گفت:‌ آیت‌الله  هاشمی‌شاهرودی شخصیتی بزرگ و عالمی مجاهد بود که در سنین جوانی با تبعیت از استادش سید محمد باقر صدر، به فعالیت در حوزه علمیه نجف و مقابله با حکومت صدام پرداخت.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله شاهرودی  نقش مهمی در مبارزه با رژیم صدام داشت افزود: مرحوم آیت‌الله شاهرودی بعد از  پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بر اثر فشار حکومت صدام، با توصیه سید محمد باقر صدر به ایران آمد و به مبارزه علیه رژیم بعثی صدام پرداخت و پس از این در مسئولیت‌های مهمی در جمهوری اسلامی ایران عهده‌دار شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با گرامیداشت یوم الله حماسه 9 دی خواستار توجه مدارس علمیه استان بوشهر به این روز حماسی شد و  تصریح کرد: با توجه به اینکه دشمن بر این روز برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد تا حضور مردم را در صحنه کمرنگ جلوه دهد باید همه مردم و به ویژه روحانیت نسبت به حضور در این برنامه در سطح استان تلاش ویژه‌ای کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر برگزاری برنامه ویژه حماسه 9 دی در استان بوشهر گفت: حماسه 9 دی در سال 1388 نشان از ولایت‌مداری، اتحاد و دفاع ملت ایران از انقلاب اسلامی و ارزش‌هاست.

امام جمعه بوشهر خواستار حضور طلاب در برنامه‌های محوری مراسم 9 دی شد و افزود: کلاس‌های درس در زمان برگزاری مراسم محوری در سطح شهرستان‌ها تعطیل است اما در دیگر ساعات این کلاس‌ها منعقد باشد.

/تسنیم

ارسال نظر