کد خبر : 20196

مدیرکل ثبت احوال بوشهر:

طلاق در استان بوشهر کاهش یافت

طلاق در استان بوشهر کاهش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، مهمترین عوامل مرگ و میر در استان را بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان و تومورها عنوان کرد و گفت: طی سال جاری طلاق در استان بوشهر کاهش یافت.

به گزارش بوشهر24، اسکندر پاسالار اظهار داشت: بر اساس آخرین برآورد جمعیتی استان که در پایان آذرماه امسال انجام شده است، جمعیت استان بوشهر یک میلیون و ۱۵۹ هزار نفر برآورد شده است.

وی با اشاره به ثبت ۱۵ هزار و ۱۸ مورد ولادت در استان طی ۹ ماهه نخست سال خاطرنشان کرد: در این مدت دو هزار و ۸۴۴ مورد وفات نیز ثبت شده است که دارای کاهش شش درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اضافه کرد: ۴۰ درصدی افرادی که در استان بوشهر فوت کردند دارای سن ۷۰ تا ۷۵ سال بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی مهمترین عامل و مرگ و میر در استان بوشهر است و سهم ۴۴ درصدی دارد، افزود: سرطان و تومورها با ۹.۷ و حوادث غیرعمد با ۸.۸ بیشترین عامل فوت مردم در استان بوشهر بوده است.

هر ساعت یک ازدواج در استان

پاسالار بیان کرد: پنج هزار و ۵۱۲ مورد ازدواج در ۹ ماهه سال جاری ثبت شده است که ۴.۲ کاهش داشته‌ایم. در هر ساعت یک واقعه ازدواج و در هر ماه ۷۱۳ ازدواج ثبت شده است. ۸۴ درصد ازدواج‌ها در مناطق شهری بوده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین اختلاف سن بین زن و مردها در زمان ازدواج ۵.۶ سال بوده است، ادامه داد: هزار و ۴۲۷ طلاق در استان بوشهر ثبت شده است که در سال جاری شاهد کاهش ۱.۵ درصدی واقعه طلاق در استان بوشهر بوده‌ایم.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر تصریح کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۱۰ درصد طلاق‌ها مربوط به زوجینی است که مدت زندگی آنها کمتر از یک سال است.

درخواست ۷۲ درصد مردم برای کارت ملی

وی افزود: برای دریافت کارت هوشمند ملی در استان بوشهر ۸۵۸ هزار نفر واجد شرایط هستند که ۶۲۰ هزار نفر درخواست داده‌اند و ۲۳۸ هزار نفر هنوز درخواست نداده‌اند و ۷۲ درصد مردم درخواست داده‌اند.

پاسالار خاطرنشان کرد: آخرین مهلت استفاده از کارت‌های ملی قدیمی امسال است و در سال آینده ارزش و اعتباری نخواهد داشت. کسانی که تا این لحظه موفق به دریافت کارت‌های هوشمند خود نشده‌اند در اولین زمان نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

وی گفت: طی سال جاری ۸۶۵ مورد تغییر نام در استان بوشهر انجام شد که بیشترین تعداد