کد خبر : 20197

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

وسایل گرمایشی برای کلاس‌های درس روستایی استان بوشهر تامین می‌شود

وسایل گرمایشی برای کلاس‌های درس روستایی استان بوشهر تامین می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از تهیه وسایل گرمایشی برای کلاس‌های درس در مناطق روستایی استان بوشهر از محل زکات خبر داد.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر اظهار داشت: دانش آموزان پاره تن ما هستند و ما نسبت به دانش آموزان مسئولیم.

نماینده ولی فقیه در استان بر لزوم تجهیز مدارس استان بوشهر تاکید و بیان کرد: فاصله بین حادثه و عدم حادثه فقط یک ثانیه است و حادثه خبر نمی دهد پس باید با جدیت  مدارس را مجهز به تجهیزات گرمایشی کرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر پیگیری این موضوع  ادامه داد: در این مقوله باید به صورت جهادی فعالیت کرد و ستادی  جهت جمع آوری کمک های مردمی، خیرین، نیروگاه اتمی، پایانه های نفتی، بخش پالایش نفت و پارس جنوبی تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: با توجه به اهمیت تجهیزات گرمایشی و تامین امنیت گرمایشی دانش آموزان، به همه ائمه جمعه و ستاد نماز جمعه نسبت به جمع آوری کمک های مردمی تاکید می شود و در این راستا از همکاری صدا و سیما نیز استفاده خواهد شد.

امام جمعه بوشهر افزود: ۱۰۰ میلیون تومان در ستاد زکات جهت پیشگیری از خطرات کلاس ها و تامین امنیت گرمایشی دانش آموزان تخصیص داده شد که با رعایت ضوابط شرعی باید برای مناطق روستایی وسایل گرمایشی تهیه شود.

ایشان تصریح کرد: البته کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور نیز از بودجه در اختیار قصد دارد در این موضوع همراهی داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این دیدار اظهار داشت: یکی از مسائل آموزش و پرورش  تجهیزات گرمایشی کلاس‌های درس است که دغدغه نماینده ولی فقیه در استان بوده و با پیگیری وی در این موضوع، آموزش و پرورش استان برای برطرف کردن این مشکل تشکیل جلسه داد.

ناصر کرمی با بیان اینکه در این چند روز پیگیر جمع آوری اطلاعات کلاس‌های درس در بحث تجهیزات گرمایشی بودیم خاطر نشان کرد: با توجه به سردی هوا در بعضی از مناطق استان، شهرستان‌های جم، دشتستان ودشتی از اولویت‌های اجرای طرح  است.

وی تصریح کرد: طی رصدی که در همه مدارس استان شده متاسفانه با وجود ممنوعیت استفاده از بخاری نفتی، دو مدرسه ازتوابع دشتستان به سبب  سرمای زیاد از این وسیله خطرناک استفاده می‌کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه یکی از این مدارس برق ندارد که بتواند از بخاری های برقی مناسب استفاده کند خاطر نشان کرد: این مدرسه در کانکس مستقر است و نوسازی مدارس قول تحویل آن را در 10 روز آینده داده است.

کرمی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان حدود 8 هزار کلاس درس دارد خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های آماری که انجام شده است حدود 3 هزار و 500 کلاس درس استاندارد سازی شده است.

وی گفت:  بعضی از مناطق شهری  از سیستم گرمایشی  در کلاس‌های درس کمتر استفاده دارند و پس از بررسی‌های دقیق سعی بر تامین 100 در صدی تجهیزات گرمایشی در روستاها و همچنین حدود 40 درصد با اولویت حاشیه شهرها است.

/تسنیم

ارسال نظر