کد خبر : 20199

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

بسیاری از مساجد جاذبه های خود را از دست داده اند

 بسیاری از مساجد جاذبه های خود را از دست داده اند

پیش از ظهر امروز چهارشنبه، آیت الله صفایی بوشهری در نشست هیئت اندیشه ورز صالحین سپاه امام صادق «علیه السلام» استان بوشهر که با حضور استادیاران و سرمربیان طرح صالحین استان برگزار شد، با تأکید بر کیفی سازی برنامه های طرح صالحین در استان و پرورش منابع انسانی اظهار داشت: محصول کیفی سازی و معماری شخصیت ها، اقتدار نظام جمهوری اسلامی به نحو بنیادین است.

به گزارش بوشهر24، حضرت آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به برنامه دشمن در مبارزه فرهنگی، تصریح نمود: نظام فکری دشمن، جغرافیای جمعیتی را از حیث انقلابی، غیر انقلابی و خاکستری بودن آنالیز می کند و بر حسب آن برنامه ریزی و طراحی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه طرح صالحین، طرح جهاد تولید منابع انسانی انقلابی برای نظام است، افزود: طرح صالحین سپاه طرح مدیریت منابع انسانی ایران به سمت جهادگری، ولایتمداری و انقلابی گری است.

استاد شجره طیبه صالحین استان بوشهر، با تأکید بر اهمیت فرماندهان نواحی به این طرح، افزود: طرح صالحین بهترین فرصت برای روحانیت و ائمه جمعه است که در یک فضای آماده با حضور جوانان و نوجوانان به کارهای تبلیغی و فرهنگی بپردازند.

آیت الله صفایی بوشهری بوشهر را جزء سه استان موفق کشور در طرح صالحین عنوان نموده و گفت: استان بوشهر استان ویژه در طرح صالحین بوده و این یک ظرفیت است که باید کوشش شود که اگر ضعفی نیز وجود دارد با تلاش و همت برطرف گردد.

استاد شجره طیبه صالحین استان بوشهر با اشاره به مسئله مسجد محوری در جامعه و با بیان اینکه مسجد باید جاذبه داشته باشد، اظهار داشت: بسیاری از مساجد جاذبه های خود را به دلایل مختلف از دست داده اند، به همین خاطر ضروری است که این جاذبه ها با توجه به شرایط استان، شناسایی، بومی سازی و اجرایی گردد تا مسجد در مذاق جوان و جامعه شیرین آید.

لازم به ذکر است در این نشست از طرح «مصلحان مسجدی در آدینه صالحین» رونمایی به عمل آمد. همچنین پس از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، احکام استادیاران شجره طیبه صالحین استان به دست آیت الله صفایی بوشهری به ایشان اهدا گردید.

ارسال نظر