کد خبر : 20200

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

طرح امداد زمستانی آغاز شد

طرح امداد زمستانی آغاز شد

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: به‌منظور کاهش مرگ‌ومیر و معلولیت‌های ناشی از حوادث ترافیکی و سرما و ایجاد هماهنگی‌های بین بخشی طرح امداد زمستانی آغاز شد.

به گزارش بوشهر24، عبدالرحیم دادجو امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هماهنگی سازمان‌‌‌ها در اجرای طرح امداد زمستانی در کاهش رسیدن بر بالین حادثه دیدگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر افزود: در طرح امداد زمستانی علاوه بر استقرار تمامی آمبولانس‌های اورژانس 115، ‌تمامی پایگاه‌های اورژانس و همچنین پایگاه‌های امداد هوایی برای ارائه خدمات پزشکی به افراد حادثه‌دیده نیز در آماده‌باش کامل قرار دارند.

وی تصریح کرد: در این راستا ۳۷۷ کارکنان در ۱۵ پایگاه شهری، ۳۵ پایگاه جاده‌ای با استعداد ۷۵ آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک پایگاه امداد هوایی به ارائه خدمات امدادی در سراسر استان خواهند پرداخت.

از سالم بودن وسایل گرمایشی منازل اطمینان حاصل نمایید

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: شهروندان محترم باید از سالم بودن وسایل گرمایشی و نشتی آلودگی و نشت گاز Co برای جلوگیری از خطر مسمومیت اطمینان حاصل نمایند.

دکتر دادجو افزود: راننده‌های وسایل نقلیه نکات ایمنی را در زمان مه گرفتگی و آب‌گرفتگی معابر رعایت نمایند و ماهیگیران و مالکان شناور‌های دریایی حتماً شرایط جوی و آب و هوایی را بررسی نمایند.

سالمندان مراقب لیز خوردن باشند

وی با توجه به افزایش مأموریت‌های اورژانس ۱۱۵ با موضوع سقوط و زمین خوردن سالمندان در این فصل زمستان گفت: سالمندان باید بیشتر مراقب لیز بودن زمین باشند و برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی لباس گرم بپوشند و از کفش‌های مناسب فصل سرما استفاده کنند و برای کاهش دردهای عضلانی در این فصل بهتر است با روغن‌هایی مثل روغن زیتون بدن خود را ماساژ دهند تا سبب استحکام استخوان‌ها شود.

با توجه به شیوع سرماخوردگی مراقبت‌های تنفسی را جدی بگیریم

دادجو افزود: با توجه به شیوع سرماخوردگی در این فصل باید مراقبت‌های تنفسی را هم جدی بگیریم، افراد در معرض خطر مثل اطفال و سالمندان و مادران باردار حتماً باید از شستشو و ضدعفونی مرتب دست‌ها غافل نشوند، از دست دادن و روبوسی پرهیز کنند، در معرض سرما کمتر قرار بگیرند و در صورت ضرورت از کلاه و شال‌گردن و ماسک استفاده شود.

پرهیز از خوددرمانی در مواجه با بیماری‌ها

وی در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری تصریح کرد: افراد از خوددرمانی جلوگیری کنند و در صورت مشاهده علائم بیماری به پزشک مراجعه شود، داروهایی که پزشک به آن‌ها می‌دهد به دیگران ندهند، مایعات زیاد بخورند و نوشیدنی‌های گرم زیاد استفاده شود، ویتامین‌ها را به‌اندازه نیاز در قالب میوه در رژیم غذایی خود جای دهند.

طرح امداد زمستانی، با شروع فصل زمستان آغازشده و تا ۲۱ اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر