کد خبر : 20204

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

نام گزینی برخی از افراد منبعث از فرهنگ غرب نشان از خودباختگی فرهنگی و اجتماعی است

نام گزینی برخی از افراد منبعث از فرهنگ غرب نشان از خودباختگی فرهنگی و اجتماعی است

مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره کل ثبت احوال استان بوشهر به مناسبت «روز ملی ثبت احوال» با آیت الله صفایی بوشهری در محل سالن جلسات دفتر امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

به گزارش بوشهر24، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر در این دیدار با بیان اینکه آمار در حوزه برنامه ریزی فوق العاده نقش اساسی دارد، اظهار کرد: اطلاعات داده ها در عرصه آماری، نگاه آمایشی و برنامه ریزی کاری و جهت به منظور رسیدن به اهداف عالی سه ضلع برنامه ریزی هستند.

آیت الله صفایی بوشهری با تأکید بر انجام برنامه ریزی در کار، افزود: کار بدون برنامه ریزی و آمار، کار را از قالب واقعی به یک فضای غیرواقعی سوق می دهد و یک ترکیب ناهماهنگ می سازد.

امام جمعه بوشهر آمار را یک رکن مهم در برنامه ریزی دانسته و گفت: آمار یکی از اساسی ترین ارکان برنامه ریزی موفق است و سازمان ثبت احوال یکی از مراکز مهم آماری است.

ایشان با اشاره پیشنیه 100 ساله نام گزینی بوشهری ها با فراوانی نام های «محمد، علی، زهرا، حسین»، این امر را نشان از دیانت و فرهنگ والای مردم این دیار حماسه ساز و متمدن عنوان نموده و افزود: نام گزینی برخی از افراد جامعه منبعث از فرهنگ غرب نشان از خودباختگی فرهنگی و اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: سازمان ثبت احوال مسئول و متولی ثبت و ضبط هویت دینی و ملی مردم جامعه در سامانه آماری کشور است و صحت ضبط و ثبت این اطلاعات و اوراق هویتی، نیازمند دقت بالا است.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه سلامت در ثبت و ضبط اسناد هویتی یک کار بسیار مهم است، افزود: دقت و ظرافت بر اساس ضبط کلمات، اِعِراب گذاری و تاریخ زمانی، لازمه ثبت و ضبط اسناد و صدور برگ هویتی است.

امام جمعه بوشهر خواستار ثبات در کارت های شناسایی کشور شده و اظهار کرد: تغییر در ارائه شیوه صدور کارت شناسایی و ثبات در صدور اوراق ثبتی موجب کاهش وقت و سرعت بالا در صدور اسناد هویتی می شود و همچنین ثبت الکترونیکی و صدور کارت های هوشمند هویتی توسط سازمان ثبت احوال باعث حذف سایر دیگر کارت ها می شود و این ثبات خیلی مهم است.

ارسال نظر