کد خبر : 20224

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

حماسه ۹ دی تجلی "بصیرت و هوشمندی" ملت ایران است

حماسه ۹ دی تجلی "بصیرت و هوشمندی" ملت ایران است

امام‌جمعه بوشهر گفت: حماسه ۹ دی تجلی بصیرت، هوشمندی و ولایت‌مداری ملت ایران است که با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی خلق شد.

به گزارش بوشهر24، در آستانه حماسه بزرگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز 9 دی که ملت ایران در این روز بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی را علیه نظام در هم شکستند و توطئه‌گران را ناکام کردند، به گفت‌وگو با آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر ‌پرداختیم. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

حماسه عظیم 9 دی سال 1388 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: جهان استکبار همیشه به‌دنبال ایجاد وابستگی در همه ابعاد برای نظام اسلامی و پیوستگی و براندازی نظام بوده و فتنه سال 1388 یکی از توطئه‌های بسیار سخت جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و جهان استکبار برای براندازی نظام بود.

توطئه سال 88 با یک روش فتنه سیاسی سبب شد ‌دشمنان شرایط سختی برای نظام اسلامی در فضای ملی و بین‌المللی ایجاد کنند که از توطئه‌های خارجی و مزدوری مزدوران داخلی در انتخابات سال 1388 نشأت می‌گیرد.

در جریان انتخابات ‌88 پس از برگزاری این انتخابات توطئه‌گران 8 ماه برای براندازی نظام برنامه‌ریزی کردند این در حالی است که انتخابات همه‌چیز آن قانونی بود و بارها مقام معظم رهبری و شورای نگهبان آن را مورد توجه قرار دادند و هیچ مشکلی انتخابات سال 1388 نداشت و این حرکت تنها توطئه برنامه‌ریزی شده توسط دشمنان خارجی با همسویی فتنه‌گران داخلی بود.

ابعاد انتخابات سال 1388 توسط شورای نگهبان با بازنگری صندوق‌ها بررسی شد ولی باز‌هم توطئه دشمنان ادامه داشت در این باره بیشتر توضیح بدهید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1388 با بررسی ابعاد آن اعتراض‌کنندگان ملاحظه کردند و دیدند که هیچ مشکلی در صندوق انتخابات وجود ندارد ولی دشمنان انقلاب اسلامی از قبل طراحی کرده بودند و توسط اتاق فکر فتنه جهانی وارد عرصه شده و 8 ماه فضای ملی و جامعه ما را دچار بحران و چالش کردند.

هدف اعتراض‌کنندگان به انتخابات ریاست جمهوری در سال 1388 چه بود؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: هدف آنان براندازی نظام و ایجاد فتنه در جامعه بود این در حالی است که مقام معظم رهبری و خواص با بصیرت برای هوشمند جامعه بارها هشدار دادند و ملت با بصیرت ایران در 9 دی حماسه‌ای خلق کردند که در تاریخ انقلاب ماندگار شد.

حماسه 9 دی چگونه  و چرا خلق شد؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: در 9دی سال 1388 مردم با بصیرت با تبعیت از مقام معظم رهبری و منویات ایشان با حضور در صحنه حماسه‌ای خلق کردند که در تاریخ مبارزات سیاسی بی‌نظیر بود.

روز 9 دی تجلی بصیرت، هوشمندی و ولایتمداری ملت ایران است که مردم ولایت‌مدار ایران با هدایت‌های مقام معظم رهبری و اتحاد و داشتن بصیرت سیاسی وارد صحنه شدند و با یک حضور حماسی تمامی نقشه‌ها و اهداف  توطئه‌گران را از بین بردند.

در این روز ملت ایران بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی علیه نظام را در هم شکستند و توطئه‌گران خارجی و فتنه‌‌گران داخلی همسو با بیگانگان را ناکام کردند. ملت ولایت‌مدار ایران در 9 دی سال 1388 پس از 8 ماه توطئه و فتنه مزدوران داخلی و دولت‌های استکباری به سرکردگی آمریکا تمام نقشه‌ها را از بین بردند و توطئه آنان نقش بر آب شد.

این یک روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. روزی است که مردم ایران نشان دادند هیچگاه فریب جهان استکبار را نمی‌خورند و هیچگاه از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نگاه انقلابی و ولایتمداری دست نمی‌کشند و ملت ایران در این حماسه نشان دادند همواره در این راستا قدم می‌گذارند لذا هر ساله 9 دی باید به‌صورت ویژه گرامی داشته شود.

جریان کودتای مخملی و رنگی در جریان فتنه سال 88 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: انقلاب  رنگی یا کودتای مخملی یک شیوه براندازی است که در بستر جنگ نرم انجام می‌شود. بیشتر این نوع کودتا در بستر انتخابات انجام می‌شود و تمامی شواهد و قرائن نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در سال 1388 و در بستر انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری با فتنه‌ای بزرگ و کودتای مخملی مواجه شد.

حماسه ماندگار 9 دی را بیشتر تبیین و بیان کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: ملت ایران هر ساله در 9 دی اعلام می‌کنند که اگر جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و دیگر دشمنان بخواهند برنامه و یا توطئه دیگری طراحی و اجرا کنند ملت ایران همانند سال 1388 حماسه دیگری خلق می‌کنند و اساساً هر روز ما همانند حماسه 9دی است چون مردم ولایتمدار و بصیرت‌دار هستند.

مردم ایران به ویژه جوانان باید مفاهیم و تاریخ انقلاب و نقش و ارزش انقلاب را به خوبی بشناسند و بدانند تنها راه نجات در عرصه‌های مختلف و تمدن‌آفرینی راه انقلاب اسلامی است چراکه تمام خواسته‌های یک انسان بزرگ در این انقلاب حاصل می‌شود و خلاف آن ایجاد وابستگی و سلطه، انحراف و ابتذال است.

نقش مسئولان در این برهه زمانی چگونه ازریابی می‌کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: مسئولان باید با رسیدگی به مشکلات و خدمتگزاری صادقانه زمینه رضایت مردم را فراهم کنند تا جوانان طعم شیرین انقلاب را بچشند چراکه دشمن دنبال این است با ایجاد مشکلات از جمله تحریم‌های اقتصادی و انواع فتنه‌ها این طعم و شیرینی انقلاب در جامعه چشیده نشود.

مسئولان باید بکوشند و تلاش کنند به ویژه در شرایط فعلی که فتنه اقتصادی و تحریم‌های اقتصادی دشمن در جامعه حاکم شده انقلابی فعالیت کنند و نگذارند دشمن به اهداف خود دست یابد در این عرصه مسئولان باید به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه کنند.

آیا دشمنان فتنه‌های دیگر هم طراحی کرده‌اند؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری:​​​​​​ جهان استکبار بر‌اساس طراحی سال 88 فتنه‌های دیگری هم طراحی کرده این فتنه‌ها در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است که هم‌اکنون جهان استکبار به سرکردگی آمریکا فتنه و توطئه اقتصادی طراحی و عملیاتی کرده است. تنها راه مقابله با فتنه‌ها و دشمنان ولایتمداری و تابعیت محض از رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

/تسنیم

ارسال نظر