کد خبر : 20237

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر اعلام کرد:

نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشکان در استان بوشهر از بهمن آغاز می‌‌شود

 نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشکان در استان بوشهر از بهمن آغاز می‌‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک پزشکان در بوشهر خبر داد و گفت: برای تحقق این مهم زیرساخت‌های آن آماده و از بهمن‌ماه در یکی از شهرستان‌های استان بوشهر اجرایی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، پرویز رمضانی ظهر امروز در نشست با کارکنان بیمه سلامت استان بوشهر از بهره‌مندی 480 هزار نفر از جمعیت استان بوشهر از خدمات این بیمه خبر داد و اظهار داشت: 80 درصد بیمه‌شدگان به صورت رایگان بیمه شدند و 20 درصد مابقی نیز با مشارکت دولت تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی از آغاز نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشکان از بهمن در استان خبر داد و بیان کرد: در حال بررسی ایجاد زیرساخت‌های آن در استان هستیم  که از بهمن‌ماه در یکی از شهرستان‌ها نسخه‌نویسی پزشکان به‌صورت الکترونیکی اجرایی شود.

رمضانی با بیان اینکه به‌زودی در یکی از شهرستان‌ها نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشکان آغاز می‌شود گفت: با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی اگر بیمار به دارو، عکس‌برداری و خدمات پاراکلینیکی نیاز داشته باشد، در سامانه به‌صورت الکترونیکی تجویز می‌شود و بیمار نیز با مراجعه به داروخانه‌ها و مراکز تصویربرداری و پاراکلینیک، بدون دفترچه دارو و خدمات را دریافت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر این اقدام را در راستای شفاف‌سازی اطلاعات بیمه شدگان، کاهش مصرف کاغذ و گامی در راستای تشکیل پرونده الکترونیکی مردم دانست.

به گفته وی مطالبات بیمارستان‌های استان تا شهریورماه تسویه و 70 درصد هزینه‌های مهرماه نیز به‌صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه در فصل بررسی بودجه سال آینده هستیم ابراز امیدواری کرد: نمایندگان استان کمک کنند که بودجه بیمه سلامت واقعی دیده شود تا ضمن پرداخت به موقع تعهدات به پزشکان، داروخانه ها و پاراکلینیک ها، بتوانیم سطح تعهدات و خدمات را افزایش دهیم.

/تسنیم

ارسال نظر