کد خبر : 20243

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

مساجد بوشهر نقش خوبی در عرصه اجتماعی و انقلابی‌گری ایفا می‌کنند

مساجد بوشهر نقش خوبی در عرصه اجتماعی و انقلابی‌گری ایفا می‌کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مساجد بوشهر نقش بسیار خوبی در عرصه اجتماعی و انقلابی‌گری ایفا کرده‌اند.

به گزارش بوشهر24، حضرت آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر شنبه در آئین رونمایی طرح «۴۰ مسجد – ۴۰ چراغ هدایت» اظهار داشت: فعالیت در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مردم بوشهر به اهمیت و جایگاه ویژه مساجد اشاره کرد و ادامه داد: مساجد مکانی برای هدایت رفتاری و اخلاقی، خدمات رسانی اجتماعی و بصیرت افزایی سیاسی و یکی از سنگرهای محکم امن الهی در برابر فتنه‌های شیطانی فتنه‌گران و دشمنان فتنه‌گر است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مساحد باید جایگاه جذب و رشد جوانان باشد خاطرنشان کرد: با این که خود کعبه «مسجد الحرام» ساخته شده بود خداوند متعال حضرت ابراهیم (ع) را متصدی نوسازی و بازسازی این کار کرد و بدین جهت است که مسجد یک حریم امن الهی است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه انقلاب اسلامی آمد که مساجد را در طراز اسلام ناب و انقلاب قرار داد، اظهار کرد: مساجد مکانی برای هدایت رفتاری و اخلاقی، خدمات رسانی اجتماعی و بصیرت افزایی سیاسی است و لذا مساجد در این رابطه یکی از سنگرهای محکم امن الهی در برابر فتنه های شیطانی فتنه گران و دشمنان فتنه گر است.

امام جمعه بوشهر در ادامه با ابراز اینکه دشمنان به دنبال تضعیف قدرت کاربری مسجد هستند، گفت: اعتلای مساجد و رسیدن به طراز انقلاب اسلامی می تواند یک خدمت فوق العاده بزرگ به جهان تشیع، اسلام و انقلاب داشته باشد و ارتباط مستمر با نهادهای مرتبط با مساجد می تواند این مسیر را به موفقیت و پیشرفت و تعای نزدیک کند.

ایشان با اشاره به اینکه طرح مسجدمحوری توسط نهاد مقاومت بسیج در حال اجرا است، عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری بخشی از فعالیت های مسجدها را عهده دار هستند و می بایست مساجد جایگاه جذب و رشد جوانان باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: مساجد بوشهر نقش بسیار خوبی در عرصه اجتماعی و انقلابی گری را ایفا کرده است و باید با همدلی، همفکری و وحدت گرایی این فضا را مجدد احیاء و پویاتر کنیم.

در این آئین از تندیس طرح «۴۰ مسجد – ۴۰ چراغ هدایت» رونمایی شد و میثاق نامه مسجد طراز اسلامی به امضای آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری رئیس شورای فرهنگ عمومی و نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر، حمیده ماحوزی دبیر شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش بسته شد.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر