کد خبر : 20244

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

حماسه ۹ دی تجلی "بصیرت و هوشمندی" ملت ایران است

حماسه ۹ دی تجلی "بصیرت و هوشمندی" ملت ایران است

در آستانه حماسه بزرگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز 9 دی که ملت ایران در این روز بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی را علیه نظام در هم شکستند و توطئه‌گران را ناکام کردند، خبرگزاری تسنیم به گفت‌وگو با آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر ‌پرداخت.

به گزارش بوشهر24، در آستانه حماسه بزرگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز 9 دی که ملت ایران در این روز بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی را علیه نظام در هم شکستند و توطئه‌گران را ناکام کردند، خبرگزاری تسنیم به گفت‌وگو با آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر ‌پرداخت. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: حماسه عظیم 9 دی سال 1388 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: جهان استکبار همیشه به‌دنبال ایجاد وابستگی در همه ابعاد برای نظام اسلامی و پیوستگی و براندازی نظام بوده و فتنه سال 1388 یکی از توطئه‌های بسیار سخت جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و جهان استکبار برای براندازی نظام بود.

توطئه سال 88 با یک روش فتنه سیاسی سبب شد ‌دشمنان شرایط سختی برای نظام اسلامی در فضای ملی و بین‌المللی ایجاد کنند که از توطئه‌های خارجی و مزدوری مزدوران داخلی در انتخابات سال 1388 نشأت می‌گیرد.

در جریان انتخابات ‌88 پس از برگزاری این انتخابات توطئه‌گران 8 ماه برای براندازی نظام برنامه‌ریزی کردند این در حالی است که انتخابات همه‌چیز آن قانونی بود و بارها مقام معظم رهبری و شورای نگهبان آن را مورد توجه قرار دادند و هیچ مشکلی انتخابات سال 1388 نداشت و این حرکت تنها توطئه برنامه‌ریزی شده توسط دشمنان خارجی با همسویی فتنه‌گران داخلی بود.

تسنیم: ابعاد انتخابات سال 1388 توسط شورای نگهبان با بازنگری صندوق‌ها بررسی شد ولی باز‌هم توطئه دشمنان ادامه داشت در این باره بیشتر توضیح بدهید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1388 با بررسی ابعاد آن اعتراض‌کنندگان ملاحظه کردند و دیدند که هیچ مشکلی در صندوق انتخابات وجود ندارد ولی دشمنان انقلاب اسلامی از قبل طراحی کرده بودند و توسط اتاق فکر فتنه جهانی وارد عرصه شده و 8 ماه فضای ملی و جامعه ما را دچار بحران و چالش کردند.

تسنیم : هدف اعتراض‌کنندگان به انتخابات ریاست جمهوری در سال 1388 چه بود؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: هدف آنان براندازی نظام و ایجاد فتنه در جامعه بود این در حالی است که مقام معظم رهبری و خواص با بصیرت برای هوشمند جامعه بارها هشدار دادند و ملت با بصیرت ایران در 9 دی حماسه‌ای خلق کردند که در تاریخ انقلاب ماندگار شد.

تسنیم: حماسه 9 دی چگونه و چرا خلق شد؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: در 9دی سال 1388 مردم با بصیرت با تبعیت از مقام معظم رهبری و منویات ایشان با حضور در صحنه حماسه‌ای خلق کردند که در تاریخ مبارزات سیاسی بی‌نظیر بود.

روز 9 دی تجلی بصیرت، هوشمندی و ولایتمداری ملت ایران است که مردم ولایت‌مدار ایران با هدایت‌های مقام معظم رهبری و اتحاد و داشتن بصیرت سیاسی وارد صحنه شدند و با یک حضور حماسی تمامی نقشه‌ها و اهداف توطئه‌گران را از بین بردند.

در این روز ملت ایران بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی علیه نظام را در هم شکستند و توطئه‌گران خارجی و فتنه‌‌گران داخلی همسو با بیگانگان را ناکام کردند. ملت ولایت‌مدار ایران در 9 دی سال 1388 پس از 8 ماه توطئه و فتنه مزدوران داخلی و دولت‌های استکباری به سرکردگی آمریکا تمام نقشه‌ها را از بین بردند و توطئه آنان نقش بر آب شد.

این یک روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. روزی است که مردم ایران نشان دادند هیچگاه فریب جهان استکبار را نمی‌خورند و هیچگاه از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نگاه انقلابی و ولایتمداری دست نمی‌کشند و ملت ایران در این حماسه نشان دادند همواره در این راستا قدم می‌گذارند لذا هر ساله 9 دی باید به‌صورت ویژه گرامی داشته شود.

تسنیم: جریان کودتای مخملی و رنگی در جریان فتنه سال 88 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: انقلاب رنگی یا کودتای مخملی یک شیوه براندازی است که در بستر جنگ نرم انجام می‌شود. بیشتر این نوع کودتا در بستر انتخابات انجام می‌شود و تمامی شواهد و قرائن نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در سال 1388 و در بستر انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری با فتنه‌ای بزرگ و کودتای مخملی مواجه شد.

تسنیم: حماسه ماندگار 9 دی را بیشتر تبیین و بیان کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: ملت ایران هر ساله در 9 دی اعلام می‌کنند که اگر جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و دیگر دشمنان بخواهند برنامه و یا توطئه دیگری طراحی و اجرا کنند ملت ایران همانند سال 1388 حماسه دیگری خلق می‌کنند و اساساً هر روز ما همانند حماسه 9دی است چون مردم ولایتمدار و بصیرت‌دار هستند.

مردم ایران به ویژه جوانان باید مفاهیم و تاریخ انقلاب و نقش و ارزش انقلاب را به خوبی بشناسند و بدانند تنها راه نجات در عرصه‌های مختلف و تمدن‌آفرینی راه انقلاب اسلامی است چراکه تمام خواسته‌های یک انسان بزرگ در این انقلاب حاصل می‌شود و خلاف آن ایجاد وابستگی و سلطه، انحراف و ابتذال است.

تسنیم: نقش مسئولان در این برهه زمانی چگونه ازریابی می‌کنید؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری: مسئولان باید با رسیدگی به مشکلات و خدمتگزاری صادقانه زمینه رضایت مردم را فراهم کنند تا جوانان طعم شیرین انقلاب را بچشند چراکه دشمن دنبال این است با ایجاد مشکلات از جمله تحریم‌های اقتصادی و انواع فتنه‌ها این طعم و شیرینی انقلاب در جامعه چشیده نشود.

مسئولان باید بکوشند و تلاش کنند به ویژه در شرایط فعلی که فتنه اقتصادی و تحریم‌های اقتصادی دشمن در جامعه حاکم شده انقلابی فعالیت کنند و نگذارند دشمن به اهداف خود دست یابد در این عرصه مسئولان باید به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه کنند.

تسنیم: آیا دشمنان فتنه‌های دیگر هم طراحی کرده‌اند؟

آیت‌الله صفایی‌بوشهری:​​​​​​ جهان استکبار بر‌اساس طراحی سال 88 فتنه‌های دیگری هم طراحی کرده این فتنه‌ها در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است که هم‌اکنون جهان استکبار به سرکردگی آمریکا فتنه و توطئه اقتصادی طراحی و عملیاتی کرده است. تنها راه مقابله با فتنه‌ها و دشمنان ولایتمداری و تابعیت محض از رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

ارسال نظر