کد خبر : 20247

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر:

دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) به کربلا منتقل شد

دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) به کربلا منتقل شد

مطاف امروز در جمع خبرنگاران از اعزام دو نیم ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم بن الحسن(ع) به عراق و شهر کربلای معلی خبر داد.

به گزارش بوشهر24، عبدالرضا مطاف امروز در جمع خبرنگاران از اعزام دو نیم ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم بن الحسن(ع) به عراق و شهر کربلای معلی خبر داد و گفت: پس از اتمام این دو نیم ضریح که پس از دو سال نیم انجام شد این دو نیم ضریح در شهرستان‌ها و بسیاری از شهرهای استان گردانده شد و در معرض دید عموم مردم قرار گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر افزود: پس از آن طی مراسم با حضور مسئولانی از کشور عراق و نیز نماینده ولی فقیه در استان و آحاد مردم از این دو نیم ضریح در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس رونمایی شد و مقدمات انتقال آن به کشور عراق و شهر کربلا فراهم گردید.

وی اضافه کرد: سرانجام این دو نیم ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم بن الحسن (ع) هفته گذشته از طریق مرز مهران به خاک عراق منتقل شد که تیمی 32 نفره متشکل از اعضای فنی، 10 قلم زن و خاتم کار با این دو نیم ضریح به کشور عراق اعزام شدند.

مطاف بیان داشت: در حال حاضر این تیم مشغول جداسازی دو نیم ضریح قدیمی در محل خیمه گاه هستند و پس از آن، دو نیم ضریح جدید ساخته شده در استان بوشهر نصب می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با تقدیر از آحاد مردم و حضور معنوی آنها در کارگاه‌های ساخت این دو نیم ضریح در شهرهای بوشهر و برازجان طی دو سال و نیم گذشته اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک پروژه جدیدی شروع کنیم و مردم نیز حمایت و پشتیبانی کنند.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر