کد خبر : 20262

گزارش؛

تعلیم و تربیت تعطیل نمی‌شود

تعلیم و تربیت تعطیل نمی‌شود

مدرسه‌ای با سه دانش‌آموز در روستای ملسوخته شهرستان دیر همچنان فعالیت‌های آموزشی خود را ادامه می‌دهد تا تعلیم و تربیت کودکان روستا تعطیل نشود.

به گزارش بوشهر24، نامجو زحمتکش: روستای ملسوخته در فاصله ۱۲ کیلومتری جنوب شهر بردخون و در کنارجاده ساحلی دیر- بوشهر واقع است که ۱۰ خانوار با جمعیتی حدود ۵۰ نفر در آن زندگی می‌کنند.

این روستا در گذشته جمعیت بیشتری ساکن آن بوده‌اند که به دلیل نبود فضا برای کار، خشکسالی‌های متعدد و نبود امکان کشاورزی و دامداری به مناطق  دیگر مهاجرت کرده‌اند.

بیشتر اهالی آن اقوام و فامیل کشکولی دارند و مردمی معتقد و متدین با باورهای اصیل هستند که همواره در همراه نظام اسلامی بوده اند و با همه سختی ها دست از پشتیبانی انقلاب و نظام و کشور بر نداشته‌اند.

این روستا دارای مدرسه‌ای است که تنها سه دانش‌آموز دارد و اکنون این مدرسه با یک سرباز معلم به فعالیت‌های آموزشی خود برای تعلیم و تربیت این سه دانش‌آموزان ادامه می‌دهد.

دانش آموزان دبستان امت آرزوهای بزرگی داشتند که امیدواریم با حمایت مسئولان و خیرین به عمل برسد زیرا زهرا کشکولی و عباس میدری دوست داشتند پزشک شوند و علی اصغر کشکولی نیز در آرزوی معلمی تلاش و فعالیت می کرد.

دبستان امت تاکنون ۲۳ مدیر آموزگار را تجربه کرده و اکنون یعقوب کشکولی سرباز معلم که اهل و ساکن روستا است در این مدرسه فعالیت می کند و آرزو دارد پس از پایان خدمت سربازی باز بتواند به عنوان معلم به دانش آموزان خدمت کند.

ظهیر محمودی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: دانش آموزان زهرا، علی اصغر و عباس در فضایی دوستانه و با صمیمیت در این دبستان تحصیل می کنند.

وی افزود: دبستان امت ملسوخته در یک فضای رویایی و با معجونی از سبزه و آب قرار گرفته و بچه ها زیباترین روزهای کودکی خود را در این طبیعت زیبا برای آموختن و اندیشیدن به رویاهای آینده سپری می کنند.

محمودی اضافه کرد: اینجا نوشتن از مقررات و دستورالعمل های اداری و آموزشی کار سختی است چرا که وقتی عباس و علی اصغر و زهرا بی تابانه از طبیعت گردی و رویش گندمزار و قارچ طبیعی می گویند سخنشان غزالی است که جان را صیقل می دهد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ابراز داشت: در این مدرسه بچه ها به امید آینده ای روشن درس می خوانند تا روستای کوچک خود را بسازند و آباد کنند.

وی ادامه داد: ساختمان دبستان امت روستای ملسوخته با تلاش و پیگیری و مشارکت شرکت متانول کاوه شهرستان دیر ساخته شده و تجهیزات جدید برای استفاده بچه ها تأمین شد.

محمودی گفت: روستای ملسوخته با جمعیتی اندک در حاشیه جاده ساحلی بوشهر دیر واقع شده و بخشداری جاده دسترسی به این روستا را آماده کرده است تا مردم مسیر را به راحتی طی کنند.

وی ابراز داشت: جمعیت این روستا افزایش نداشته و به دلیل کمبود امکانات به شهرهای اطراف و مرکز شهرستان مهاجرت می کنند که امیدواریم با تأمین خواسته های آنان، این روستا مسیر توسعه را طی کند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون تصریح کرد: همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند با رفع مشکلات و کمبودهای روستا این مدرسه همچنان فعالیت خود را ادامه دهد و پرچم سه رنگ نظام جمهوری اسلامی در این روستا برافراشته بماند.

محمودی خاطرنشان کرد: دبستان امت ملسوخته با دانش آموزان علی اصغر کشکولی، عباس میدری و زهرا کشکولی همچون گذشته فعال است که عباس و زهرا در کلاس سوم و علی اصغر در کلاس دوم تحصیل می کنند و سرباز معلم روستا با امید به آنان درس می آموزد.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر