کد خبر : 20282

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

کارآفرینی مورد توجه دانشگاه ها قرار بگیرد

کارآفرینی مورد توجه دانشگاه ها قرار بگیرد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر گفت: از جمله مباحث پر اهمیتی که دانشگاه‌ها و مجامع علمی باید به ‌طور ویژه به آن توجه داشته باشند مسئله کارآفرینی است.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی ‌بوشهری در دیدار با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفتند: ما در سالیان گذشته در فضای علمی استان بوشهر شاهد حضور و درخشش تک‌ ستاره‌ها بوده‌ایم، لیکن برای رسیدن به قله‌های دانش و پیشرفت واقعی نیاز به جریان انداختن یک فرهنگ عمومی درزمینهٔ علم و دانش داریم.

ایشان با بیان این که استان بوشهر به رغم داشتن استعدادهای فراوان در میان نوجوانان و جوانان خود تاکنون موفق به موفقیت درخورشان نشده اند، افزودند: نبود زیرساخت‌ها، توجه نداشتن مسئولان به آماده‌سازی زیرساخت‌ها و اهمیت ندادن لازم به منابع انسانی و جوانان از جمله موانع پیشرفت واقعی علم و دانش در استان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌ جمعه استان بوشهر خاطرنشان کردند: با توجه به پیشرفت‌ها و تحولات صنعتی بوشهر در سال‌های آینده و تبدیل این استان به قطب صنعتی کشور، توجه به مهارت‌آموزی و رشته‌های فنی و حرفه‌ای، محیط‌زیست، علوم هسته‌ای، پتروشیمی و داروسازی بیش از پیش احساس می‌شود.

آیت الله صفایی بوشهری تأکید کردند: از جمله مباحث پر اهمیتی که دانشگاه‌ها و مجامع علمی باید به ‌طور ویژه به آن توجه داشته باشند مسئله کارآفرینی است که از مدیران و کارکنان معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر خواستار توجه جدی به مباحث فرهنگی و ورزشی در مراکز سما هستیم و در مدارس سما توجه به کیفیت باید مقدم بر کمیت قرار گیرد.

اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت ‌امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نگاه ویژه‌ای به آموزش عالی و آموزش ‌وپرورش دارد، و با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» تأکید ویژه‌ای بر راه ‌اندازی مدارس تخصصی در استان بوشهر داریم و رشته‌های تحصیلی بهیاری و طراحی دوخت در مقطع متوسطه را طراحی می کنیم.

/دانشجو نیوز

ارسال نظر