کد خبر : 20285

حجت الاسلام و السملین پناهیان:

فرصتی که مردها نباید از دست بدهند!

فرصتی که مردها نباید از دست بدهند!

حجت‌الاسلام پناهیان در یکی از سخنرانی‌های خود به اهمیت جایگاه دختران در خانواده و شیوه‌های تربیتی آن‌ها اشاره کرد.

به گزارش بوشهر24، شاید در عصر امروز یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها این باشد که چگونه دخترانی با‌وقار و محجبه تربیت کنند. در روزگاری که تقریبا همه‌‌ شکل تبلیغات منفی در مورد آیین اصلی مسلمانی وجود دارد، پدران و مادران همواره در پی راهکارهایی هستند تا کودکانی معتقد و مقید بار بیاورند.

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین روش‌هایی که ائمه اطهار(ص) در تربیت فرزندان خود استفاده می‌کردند، بهره گیری از روش محبت و مهرورزی  بوده است، زیرا با این روش هم جاذبه در افراد و هم انگیزه آنها افزایش می‌یابد.

خداوند همواره در قرآن به دخترداری بها داده و ارزش معنوی آن را بالا برده است، که اگر افراد به آن توجه کنند، رفتاری محترمانه و محبت‌آمیز با دختران خود خواهند داشت و بالطبع آن اموری چون حجاب و عفاف در آن‌ها ریشه دوانده و قوی خواهد شد. گفتنی است که اینگونه رفتار با دختران و خوشحال کردن ‌آنها باعث بهشت رفتن مادر و پدرها نیز می‌شود. این مطلب در کلام گهربار رسول خدا(ص) به خوبی بیان شده است که می‌فرمایند: مردی که زنی از محارم خود را خوشحال کند خداوند او را در روز قیامت خوشحال خواهد کرد.

حجت‌الاسلام پناهیان در یکی از سخنرانی‌های خود به اهمیت جایگاه دختران در خانواده و شیوه‌های تربیتی آن‌ها اشاره کرده است که در ادامه می‌توانید بخشی از صحبت‌های او را در قالب ویدئو مشاهده کنید.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر