کد خبر : 20287

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

دلوار شناسنامه مبارزات ضد استعماری ایران

دلوار شناسنامه مبارزات ضد استعماری ایران

دلوار شناسنامه مبارزات ضد استعماری ایران و نمونه عینی ولایت مداری است.

به گزارش بوشهر24، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در جمع مردم دلوار به مناسبت 13 دی سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار در مصلی جمعه بوشهر گفت: دلوار کلمه طیبه ای است که مثل یک درخت در جنوب ایران استوار و پابرجا؛ ثمرش فراوان، سایه اش گسترده و ریشه اش محکم است. دلوار روزی زادگاه عالمان است و روزگاری پرورش دهنده دلاورانی مثل شهید رئیسعلی و امروز جوانانش امثال شهید احمدی جوان در دفاع از حریم آل الله سینه سپر می کنند.

 آیت الله غلام علی صفایی بوشهری افزود: ایران باید به دلوار و مردمش افتخار کند. شکرانه   سفر رهبر انقلاب بعد از ۲۷ سال نشان از بصیرت و وفاداری به ولایت مردم دلوار  است. نسل چهارمی های انقلاب ؛ خود سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی  را ندیده اند اما برای پاسداری حریم ولایت این چنین در صحنه حاضرند و شوق رهبری در دل دارند.

 ایشان گفت: امروز اگر دشمنی چشم به ایران داشته باشد همه مردم دلوار رئیسعلی دلواری می شوند و خلیج فارس را گورستان متجاوزین می کنند. دلواری ها مردمان امتحان پس داده ای هستند که در صحنه های حساس ممتاز شده اند.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: همه مسئولان باید برای تکریم مردم دلوار و برطرف شدن مشکلات شان همواره تلاش مضاعف کنند.

امام جمعه دلوار هم گفت:  ۱۳ دی ماه سالروز تجدید میثاق با ولایت و روزی تاریخی و فراموش ناشدنی است . روز تشریف فرمایی رهبر معظم انقلاب اسلامی  به دلوار  حماسه ای ماندگار در وفاداری و عشق به انقلاب و ولایت در شهر دلوار جلوه گر شد.

حجت الاسلام علی زاهددوست افزود: در دلوار از ۹ دی تا ۱۳ دی به عنوان هفته بصیرت نام گذاری شده است .  به این مناسبت برنامه های متعددی اجرا شده  که از جمله آنها طرح کاروان بصیرت و برکت بوده است.

13 دی 1370 رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به استان بوشهر به شهر دلوار سفر کردند. در این سفر ایشان ضمن دیدار با مردم بخش ساحلی دلوار از منزل شهید رئیسعلی دلواری رهبر قیام مردمی جنوب علیه استعمار انگلستان بازدید و با تنها بازمانده این سردار نام آور( نوه اش به نام گلندام شهیدی) دیدار کردند.

سفر ایشان به دلوار برکات زیادی به دنبال داشت که از جمله آن ها ساخت چندین مدرسه و  تبدیل منزل شهید رئیسعلی دلواری به موزه و بازسازی آن بود.

/خبرگزاری صدا وسیما

ارسال نظر