کد خبر : 20289

یادآوری خاطره ای شیرین

13دی روز بیاد ماندنی بوشهری ها

13دی روز بیاد ماندنی بوشهری ها

۱۳ دی سالروز ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان بوشهر روزی به یاد ماندنی برای مردم این استان است .

به گزارش بوشهر24، امسال بیست و هفتمین سالروز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان بوشهر است.

13دی ماه  که مصادف با سالروز متبرک شدن استان بوشهر به قدوم پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب است در ذهن و خاطره مردان و زنان این استان نقش بسته و در تاریخ ثبت شده و جملات رهبر انقلاب در ذهن مردم این منطقه تا ابد ماندگار خواهد بود .

رهبر معظم انقلاب در این سفر فرمودند : من به شما عرض کنم، اگر «رئیس‌علی» ها در غربت به شهادت نمیرسیدند، امروز ملت ایران به این عظمت نمیرسید؛ همچنان که اگر شما جوانان در دوران جنگ تحمیلی به جنگ نمیرفتید و به جبهه خدمت نمیکردید و شهادت را به خود نمیپذیرفتید، امروز ایران و اسلام به این عظمت نمیبود.

مردم ولایت‌مدار استان بوشهر در 13 دی‌ماه 1370 برای استقبال از نورچشمشان ساعت‌ها منتظر ورود امام‌ و مقتدایشان بودند که با ورود معظم‌له به بوشهر، مردم  یکصدا شعارهای «صلی علی محمد بوی خمینی آمد»، «خانه مصفا شده از عشق سید علی»، « خوش آمدی رهبرم، آقا، سید، سرورم»، « این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» و « ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده» سر دادند و از عزیزترین وجودشان استقبال کردند.

 

گزارش مکتوب ..... 13دی روز بیاد ماندنی بوشهری ها

 در این روز شادی و شعف در کوچه و خیابان به وضوح دیده می‌شد و مردم با پخش شربت وشیرینی عشق و ارادت خود را به ولایت نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر می گوید : سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان بوشهر دارای برکات و آثار ارزشمندی  بود که این استان از این نعمت‌ها متنعم است.

 آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهر با بیان اینکه اوج ولایت‌مداری مردم این استان در سفر امام خامنه‌ای به استان بوشهر آشکارشد تصریح کرد: مردم استان بوشهر مردم امتحان داده‌ای در تاریخ هستند که اوج ولایت‌مداری خود را در سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان بوشهر نشان دادند.

وی با قدردانی از توجه معظم‌له در رفع مشکلات استان بوشهر گفت: در سفر رهبر انقلاب اسلامی به این دیار ،  مشکلات گوناگونی در استان بوشهر بررسی و با ارائه راهکارهای لازم در مدت کوتاهی برطرف شد  که از جمله بهره‌برداری از خط سوم آبرسانی که مردم این دیار از آب آشامیدنی پایدار و مطلوب بهره‌مند شدند و متنعم هستند.

13دی ترسیم پیوندهای عمیق قلبی مردم ولایت‌مدار استان بوشهر با ولی فقیه زمان خود است.

دی ماه به عنوان سند افتخار در تاریخ خطه استان بوشهر به یادگار مانده و بهترین و ماندگارترین روز حماسه در تاریخ این استان است.

اکنون شمیم معطر حضور امام خامنه‌ای دراستان بوشهر طنین‌انداز است و در جای جای این استان از این روز گفته می‌شود.

گزارش مکتوب ..... 13دی روز بیاد ماندنی بوشهری ها

 یکی از نوادگان شهید رئیسعلی دلواری ، با اشاره به خاطرات ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار می گوید :  پاسی از شب گذشته بود که خبر آوردند رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار سفر می‌کنند همه اهالی سر از پا نمی‌شناختند و تلاش می‌کردند که پذیرایی عالی از ایشان صورت گیرد.

حسین نامور می افزاید : همان شب جایگاه مخصوص برای سخنرانی ایشان برپا کردیم و تا صبح علی الطلوع بی وقفه تلاش می‌کردیم.

وی با بیان اینکه به تمام اهالی مناطق دلوار خبررسانی شد گفت: پس از حضور رهبر معظم انقلاب در دلوار نخستین ثمر آن مرمت و بازسازی منزل شهید رئیسعلی دلواری بود و سپس عمران و آبادانی دلوار و ارتقاء دلوار از بخش به شهر بود.

نامور افزود: در حال حاضر مردم دلوار به میمنت آن روز در 13 دی‌ماه در دیدار با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت می‌کنند.

آقای حسینی هم که از اهالی دیر است با شور و شعف وصف ناپذیری از خاطراتش در روز سفر رهبر انقلاب می گوید : برای ملاقات با آقا ( رهبر) رفتیم و نزدیک که رسیدم . این چاووشی خوندم .

من تشنه لبم آب فراتم بدهید

راهی به سفینه النجاتم بدهید

من تذکره ی کرب وبلا می خواهم

ای آل محمد این براتم بدهید .

سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان بوشهر در حالی پایان یافت که معظم‌له در گفت‌وگو با خبرنگار ویژه این سفر با بیان اینکه اعتبارات زیربنایی استان بوشهر تامین شده اظهار داشتند: برای انجام چندین پروژه زیربنائی خدماتی در این استان اعتبارات لازم اختصاص یافته است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این گفت‌وگو خدمات دولت و نظام اسلامی برای محرومیت زدایی از استان بوشهر را بسیار با ارزش ومفید توصیف کردند و ضمن تأکید بر لزوم ادامه تلاش‌های دولت برای رفع محرومیت کامل از این استان تاکید کردند: من در این سفر مردم استان بوشهر را مردمی عزیز، متدین، انقلابی و برخوردار از نجابت و روح مناعت و نیز علاقمند به جمهوری اسلامی ومسئولان خدمتگزار آن یافتم.

ایشان با بیان اینکه این استان در محرومیت بسر می‌برد تصریح کردند: با بررسی‌های انجام شده، طرح‌های زیر بنائی در زمینه آب رسانی، خدمات کشاورزی، راه‌سازی، برق رسانی، احداث بیمارستان، توسعه طرح‌های عمران شهری و روستایی، ایجاد اماکن فرهنگی، آموزشی و ورزشی در سطح استان بوشهر اجرایی می‌شود.

اکنون طرح‌های گوناگونی در موارد یاد شده اجرا شد به‌گونه‌ای که مجموعه دانشگاهی خلیج فارس که بدستور رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرایی و به عنوان دانشگاه مادر استان بوشهر تعیین شد و در آن رشته‌های گوناگون در انواع علوم و مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می‌شود.

ساخت بیمارستان و مراکز مختلف درمانی، بهره‌برداری از طرح بزرگ آبرسانی، اجرای صدها طرح عمران شهری و روستایی، حل مشکل نوسانات برق و تقویت ولتاژ برق و اجرای صدها طرح زیر بنایی در حوزه‌های مختلف فرهنگی آموزشی، کشاورزی، شیلاتی و خدماتی از مهم‌ترین دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان بوشهر است.

در سفر سه روزه رهبر معظم انقلاب اسلامی  به استان بوشهر ضمن دیدار با قشرهای مختلف مردم ولایت‌مدار، مؤمن، دلاور و خونگرم این استان، با علما و روحانیون، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، بسیجیان، دانشجویان و دانشگاهیان، نخبگان و برگزیدگان، مدیران و زنان ایثارگر استان بوشهر، مردم استعمار ستیز دلوار، دیدار داشتند.

حضور در میدان صبحگاه منطقه دوم نیروی دریایی ارتش، مراسم جشن عبادت دختران دانش‌آموز و شرکت در نشست شورای اداری استان بوشهر از دیگر برنامه‌های سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دی‌ماه سال 1370 به استان بوشهر بود.

امروز مردم استان بوشهر مصمم تر از گذشته در اطاعت از فرامین رهبر انقلاب و برای تجدید پیمان با ایشان در مصلای امام خمینی (ره) بوشهر گردهم می آیند تا ضمن تجدید خاطره سفر مقام معظم رهبری ؛ بار دیگر به دشمنان ثابت کنند پیروان حقیقی ولایت فقیه هستند وبراین پیمان خواهند ماند  .
 
/خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر