کد خبر : 20298

دریافت کنندگان سیمرغ فجر;

فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر معرفی شدند

فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر معرفی شدند

دبیر سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ این رویداد هنری را اعلام کرد.

به گزارش بوشهر24، ابراهیم داروغه‌زاده روز جمعه در نشست خبری سیوهفتمین جشنواره فیلم فجر که در موسسه رسانههای تصویری برگزار شد، اسامی فیلمهای راه یافته به بخشهای مختلف جشنواره از جمله بخش سودای سیمرغ را به این شرح اعلام کرد؛

الف) بخش انیمیشن: 
1. فیلم سینمایی انیمیشن آخرین داستان به کارگردانی اشکان رهگذر 
2. فیلم سینمایی انیمیشن بنیامین به کارگردانی محسن عنایتی نوش آبادی
3. فیلم سینمایی انیمیشن شب آفتابی به کارگردانی سید علی مدنی

ب) بخش فیلم های کوتاه: 
1. اس به کارگردانی حامد اصلانی
2. بچه خور به کارگردانی محمد کارت 
3. تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی
4. تو هنوز اینجایی به کارگردانی کتایون پرور و محمد روح بخش 
5.دریای تلخ به کارگردانی فاطمه احمدی 
6. رورانس به کارگردانی سوگل رضوانی 
7. گسل به کارگردانی سهیل امیر شریفی

ج) بخش نگاه نو
1. پالتو شتری به کارگردانی مهدی علی میرزایی 
2. جاندار به کارگردانی حسین امیری 
3. طلا به کارگردانی تورج اصلانی 
4. دیدن این فیلم جرم است به کارگردانی رضا زهتابیان 
5.روزهای نارنجی به کارگردانی آرش لاهوتی 
6. زهرمار به کارگردانی سیدجواد رضویان 
7. سونامی از میلاد صدرعاملی 
8. مسخره باز ساخته همایون غنی زاده 
9. معکوس ساخته پولاد کیمیایی 
10. یلدا به کارگردانی مسعود بخشی

د) بخش مستند؛
1. مستند بهارستان خانه ملت از بابک بهداد 
2.تمام چیزهایی که جایشان خالی است از زینب تبریزی 
3.خانه ای برای تو ساخته مهدی بخشی مقدم 
4.دلبند از یاسر طالبی 
5.نت های مسی یک رویا به کارگردانی رضا فرهمند

ه) بخش سودای سیمرغ یا مسابقه سینمای ایران
1. آشفتگی از فریدون جیرانی 
2. ایده اصلی ساخته آزیتا موگویی 
3. بنفشه آفریقایی به کارگردانی مونا زندی 
4. بیست و سه نفر نفر از مهدی جعفری
5. پالتو شتری از مهدی علی میرزایی 
6. تیغ و ترمه از کیومرث پوراحمد 
7. جمشیدیه ساخته یلدا جبلی 
8. درخونگاه از سیاوش اسعدی 
9. سال دوم دانشکده من ساخته رسول صدرعاملی 
10. سرخ پوست از نیما جاویدی 
11. سمفونی نهم ساخته محمدرضا هنرمند 
12. شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار 
13. طلا از پرویز شهبازی 
14. غلامرضا تختی ساخته بهرام توکلی 
15. قسم به کارگردانی محسن طنابنده 
16. قصر شیرین ساخته رضا میرکریمی 
17. ماجرای نیمروز دو از محمدحسین مهدویان 
18. متری شش و نیم به کارگردانی سعید روستای 
19. مردی بدون سایه علیرضا رئیسیان
20. مسخره باز از همایون غنی زاده 
21. ناگهان درخت از پیمان معادی 
22. سیاوش به کارگردانی علی عباس میرزایی
همچنین به گفته دبیر جشنواره هیات انتخاب سه فیلم را به صورت ذخیره برگزیدهاند تا در صورت آماده نشدن هر کدام از فیلم های مذکور این فیلم ها جایگزین شودند؛ آنجا همان ساعت به کارگردانی سیروس الوند، بی حسی موضعی از حسین مهگام و مدیترانه ساخته هادی حاجتمند.
به گزارش ایرنا، مهمان ویژه این نشست خبری جمشید مشایخی، بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بود که با حضور وی از پوستر این دوره رونمایی شد. 
مشایخی با ذکر خاطره ای از دوران ابتدای بازیگری خود گفت: سال 42 وقتی برای بازی در تئاتر تمرین میکردیم مهم ترین نکتهای که ما یاد گرفتیم این بود که بازی در تئاتر با سینما بسیار متفاوت است و این چیزی است که هنرمندان امروز ما نمیدانند. 
اسامی با حضور بهروز شعیبی نماینده هیات داوران اعلام کرد. 

احمد امینی فیلمساز و عضو شورای مرکزی کانون کارگردانان، محمدعلی حسین نژاد تهیهکننده و عضو شورای پروانه نمایش، حسن خجسته کارشناس فرهنگی و عضو شورای پروانه نمایش، شاهرخ دولکو منتقد سینما، بهروز شعیبی فیلمساز و بازیگر، حسین کرمی کارشناس فرهنگی و عضو شورای پروانه ساخت و نمایش و رضا مقصودی فیلمساز و رئیس سابق انجمن صنفی فیلمنامه نویسان هیات انتخاب این دوره جشنواره را برعهده دارند.
سیوهفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 تا 22 بهمن ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

 

/ایرنا

 

ارسال نظر