کد خبر : 20305

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

حداقل ۵۰ درصد اشتغال استان بوشهر باید متعلق به جوانان بومی باشد

حداقل ۵۰ درصد اشتغال استان بوشهر باید متعلق به جوانان بومی باشد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر با بیان اینکه با این همه ظرفیت نباید بیکاری در استان بوشهر باشد گفت: مسئولان دولتی، غیردولتی و خصوصی باید حداقل ۵۰ درصد اشتغال ایجاد شده به نیروهای بومی استان بوشهر اختصاص کنند.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تاکید بر پرهیز از خدافراموشی در تمام لحظات زندگی اظهار داشت: کسی که خداوند سبحان را فراموش کرد ضمن اینکه بی بصیرت می‌شود در تمام مراحل زندگی شکست می‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اقتصاد حرام انسان را به نابودی می‌کشاند تاکید کرد: در اقتصاد حرام هر چند ممکن است مبلغی در مدت کوتاهی کسب شود ولی در همه مراحل انسان  و خانواده با شکست مواجه می‌شود.

امام جمعه بوشهر، یکی از آموزه‌های زندگی اسلامی را پرهیز از خدافراموشی دانست و تصریح کرد: زمانی که خداوند در زندگی حاکم باشد نه تنها انسان به اهداف خود دست می‌یابد بلکه سعادت مند وعاقبت‌بخیر می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری به قوانین و قواعد سیاسی اسلام اشاره کرد و افزود: یکی از قوانین و سیاست اسلامی عدم سلطه پذیری است که  به هیچ صورت در احکام  سیاسی اسلام جایز ندانسته که یک کشور اسلامی توسط کشور دیگری تحت سلطه قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر افزود: براساس قوانین و قواعد سیاسی اسلام، خداوند اجازه نمی‌دهد یک کشور اهل کفر، شرک، تجاوز، جنایت و خیانت به کشور اهل ایمان سلطه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، گناه سیاسی را بدتر از گناه شخصی دانست و گفت: گناه سیاسی چون منجر به ایجاد بحران در کل جامعه می‌کند بدتر از گناه عادی است که این مهم که لایتغیر است و باید در تمامی سطوح جامعه اسلامی مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر به اشاره به روز عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: این روز یادآور کشف حجاب رضاخان در سال 1314 هجری شمسی است که به زور چادر از سر زنان ایرانی بیرون کشیدند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، جایگاه زن در جامعه و خانواده بسیار مهم دانست و با بیان اینکه زن واسطه فیض میان خدا و بندگان هستند تصریح کرد: حافظ حریم حرمت زن عفاف و حجاب است که در قوانین اسلامی بر روی آن تاکیدات فراوانی شده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: عفاف و حجاب باید به گونه‌ای در جامعه نهادینه شود تا این حریم حفظ و فضای اطمینان و امنیت برای اجتماع ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با قدردانی از حضور با شکوه مردم در مراسم 9 دی تصریح کرد: مردم استان بوشهر با حضور حماسی در مراسم 9ی، شکوه دیگری خلق کردند که از مردم ولایت‌مدار و دشمن شناس و نهادها و ادارات دست اندرکار قدردانی می‌شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به خدمات ارزنده پایگاه ششم شکاری نیروی هوایی بوشهر در رسیدگی به محرومان خاطر نشان کرد: نیروی هوایی بوشهر تنها حافظ حریم آسمان و مرزهای هوایی ایران نیست بلکه با بکارگیری تمامی امکانات پزشکی با حضور در روستاها و نقاط محروم خدمات رایگان درمانی ارائه می‌کند که از این کار ارزشمند و بزرگ آنان قدردانی می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: تمامی نیروهای مسلح استان بوشهر از جمله سپاه، بسیج و دیگر نیروها در این زمینه خدمات ارزشمندی انجام می‌دهند تا بدینگونه بتوانند خدمتگزار مردم در همه عرصه‌ها باشند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که خدمت گذاری به مردم اهداف و فلسفه پست و مدیریت در جامعه اسلامی است گفت: مسئولان باید از فرصت این موقعیت مدیریتی استفاده کنند و در همه رده‌ها تا می‌توانند خدمتگذار صادقانه مردم باشند تا رضایت آنان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه ظرفیت کارآفرینی در استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد تصریح کرد: استان بوشهر با جمعیت اندک دارای ظرفیت‌های فراوان کارآفرینی و اشتغال‌زایی است که باید زمینه استفاده از این فرصت با فراهم کردن تسهیلات لازم مهیا شود.

امام جمعه بوشهر تدوین سند و نقشه اشتغال شهری و روستایی استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید با فراهم کردن فضای کسب و کار و ارائه تسهیلات بانکی کم بهره ،در زمینه کارآفرینی به جوانان و سایر اقشار مردم کمک شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه پس از 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی نباید در استان بوشهر بیکار وجود داشته باشد افزود: این همه فضای کسب و کار در استان بوشهر نباید جوان تحصیل کرده بیکارباشد و در  این راستا نیاز به برنامه‌ریزی و تدوین سند اشتغال است.

آیت‌الله صفایی بوشهری به سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به بوشهر اشاره کرد و گفت: این معاونت برنامه‌های مطلوبی در اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی عملیاتی کرده و این در حالی است که آستان قدس رضوی، سپاه، کمیته امداد و دیگر نهادها در راستای اشتغال و محرومیت‌زدایی قدم‌های مهم و موثری برداشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تاکید بر توجه به استخدام نیروهای جوان استان بوشهر تصریح کرد:مسئولان دولتی، غیردولتی و خصوصی باید حداقل 50 درصد اشتغال ایجاد شده به نیروهای بومی استان بوشهراختصاص کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم از مسئولان توقع دارند که مطالباتشان را محقق کنند گفت: اگر اشتغال جوانان که آینده سازان جامعه اسلامی هستند مهیا نشود بحران‌های گوناگونی در کمین آنها است که در این زمینه بارها به مسئولان تذکرات گوناگون داده شده است و باید مراعات کنند و زمینه اشتغال آنان فراهم شود.

ایشان با تاکید بر این نکته که مسئولان  باید جوانان را فرزندان خود بدانند افزود: مسئولان باید نسبت به فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان احساس مسئولیت کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: توجه مسئولان به مشکلات جامعه یک مطالبه مردمی است و کارگزاران باید به این اصل توجه داشته باشند.

/تسنیم

ارسال نظر