کد خبر : 20310

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر:

۱۴۸ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در استان بوشهر پرداخت شد

۱۴۸ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از ۱۱۵.۶ میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی و عشایری ابلاغ شده در ۱۰ ماه امسال با افزایش ۲۸ درصدی نسبت به اعتبار ابلاغ شده ۱۴۸.۸ میلیارد تومان تاکنون در استان بوشهر پرداخت شده است.

به گزارش بوشهر24، حمید رضا پناه با بیان اینکه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد اظهار داشت: بر این استان ظرفیت اشتغال و کارآفرینی روستاهای استان بوشهر بررسی و طرح‌های اشتغال‌زایی به مردم روستا معرفی شده است.

وی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: روستاهای این استان در بخش‌های مختلف دارای قابلیت‌های مهم تولیدی و اشتغال‌زایی هستند که این ظرفیت‌ها شناسایی و به کارآفرینان معرفی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ظرفیت‌های اشتغال روستاهای استان را در بخش‌های بوم‌گردی، گردشگری، پرورش آبزیان، صنایع دستی، تولید محصولات خانگی و کارآفرینی دانست و تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی امسال تاکنون 115.6 میلیارد تومان به استان بوشهر ابلاغ شده است.

پناه از پرداخت 28 درصد افزون بر اعتبارات ابلاغ شده خبرداد و  بیان کرد: در 10 ماه امسال 148.8 میلیارد تومان به متقاضیان اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر پرداخت شده که این میزان 28 درصد بیش از اعتبارات ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه 77 درصد این اعتبارات  مربوط به  طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه جهاد کشاورزی است تصریح کرد: اعتبارات اشتغال‌زایی پرداخت شده 77 درصد مربوط به جهاد کشاورزی، 14 درصد خدمات و 9 درصد به بخش صنعت اختصاص دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به  اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی یاد شده 2 هزار و 130 شغل ایجاد کرده افزود: استان بوشهر در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در کشور رتبه برتر کسب کرده است.

پناه با اشاره به ابلاغ 18.8 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به استان بوشهر گفت: تاکنون 11 میلیارد تومان تسهیلات بانکی مشاغل خانگی در استان بوشهر به متقاضیان پرداخت شده است.

وی از شناسایی مشاغل عمومی در روستاهای استان بوشهر خبرداد و گفت: امسال با شناساسی ظرفیت‌های مشاغل عمومی روستایی زمینه اشتغال روستائیان بر اساس قابلیت‌های مناطق روستایی فراهم می‌شود.

/تسنیم

ارسال نظر