کد خبر : 20320

سرپرست پالایشگاه ششم:

بوشهر/ تولید گاز از پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی ۲۰ درصد افزایش یافت

بوشهر/ تولید گاز از پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی ۲۰ درصد افزایش یافت

سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به افزایش ۲۰ درصد تولید گاز گفت: در پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید گاز با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به نیمه نخست سال به ۹ میلیون متر مکعب در روز رسید.

به گزارش بوشهر24; احمد ولی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با اشاره با اینکه تولید گاز در فصل سرما از این منطقه صنعتی افزایش یافته است اظهار داشت:پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی در راستای انجام تعهدات و رسالت خود برای تأمین حداکثری گاز مصرفی کشور به ویژه در فصل سرما اقدامات مهم و موثری انجام داده است.

وی از افزایش دریافت خوراک در پالایشگاه ششم پارس جنوبی خبرداد و بیان کرد: با اجرای برنامه‌های تدوین شده  با افزایش میزان خوراک دریافتی به پالایشگاه ششم پارس جنوبی در نیمه دوم  امسال در مقایسه با نیمه نخست تولید و انتقال گاز به شبکه سراسری در فصل سرما به 9  میلیون متر مکعب در روز افزایش یافته است.

سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تامین سوخت مورد نیاز پالایشگاه ششم پارس جنوبی خاطر نشان کرد: این اقدامات بزرگ و مؤثر در مجموع  سبب افزایش  20 درصدی تولید و تزریق گاز به خط سراسری به میزان تقریبی 9 میلیون متر مکعب در روز نسبت به نیمه نخست امسال شده است.

ولی‌پور از راه‌اندازی کمپرسورهای بازیافت گازهای سبک در این پالایشگاه خبرداد و تصریح کرد: در راستای افزایش ظرفیت تولید گاز در پالایشگاه ششم پارس جنوبی در فاز 15 برای راه اندازی کمپرسور مشابه در فاز 16 طی ماه‌های آینده برنامه‌‌ریزی شده است. 

وی افزود: با راه‌اندازی هر کدام از این کمپرسورها  ضمن افزوده شدن روزانه 0.3 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید پالایشگاه  ششم پارس جنوبی از فلر شدن آن نیز جلوگیری می‌شود.

سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به کاهش تامین سوخت مورد نیاز پالایشگاه ششم به میزان تقریبی روزانه 0.2 میلیون متر مکعب  گفت: تحقق این مهم منجر به افزایش سالانه 66 میلیون متر مکعب تزریق گاز به خط لوله سراسری می‌شود.

 

تسنیم/

 

 

ارسال نظر