کد خبر : 20323

مدیرکل استاندارد بوشهر:

مراقب رب‌های گوجه فرنگی تقلبی باشید

مراقب رب‌های گوجه فرنگی تقلبی باشید

مدیر کل استاندارد استان بوشهر در خصوص وجود رب‌های گوجه فرنگی تقلبی در بازار، هشدار داد.

به گزارش بوشهر24، محمد رحیم بهره مند صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی، برخی از سودجویان اقدام به تولید و عرضه محصولات بی کیفیت و غیر استاندارد به بازار کرده و با عرضه محصولی تحت عنوان رب گوجه فرنگی رقیق با قیمت پایین تر، محصولات غیراستاندارد خود را در بازار عرضه می کنند.

وی با اشاره به کمتر بودن درصد وزنی مواد جامد موجود در محلول رب های گوجه فرنگی رقیق، اظهار داشت: در رب های گوجه فرنگی رقیق عرضه شده در بازار این میزان بسیار پایین تر است و به اصطلاح رب گوجه فرنگی غلظت کمتری نسبت به رب های معمول دارد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: متاسفانه در بازدید کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه مواد غذایی سطح استان، چندین رب گوجه فرنگی تولید شده در استان های فارس و خراسان رضوی شناسایی شد که پروانه کاربرد علامت استاندارد آن ها فاقد اعتبار بود.

بهره مند خاطر نشان کرد: به دلیل برخی از شیطنت ها که در زمینه جعل علامت استاندارد توسط سودجویان انجام می گیرد، تمامی مصرف کنندگان باید نسبت به اعتبار و اصالت کد ده رقمی درج شده زیر علامت استاندارد با ارسال آن کد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ اطمینان حاصل کرده و مراقب محصولات جعلی باشند.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر