کد خبر : 20325

صبح سفید در شمال استان بوشهر؛

مه صبحگاهی دید را در گناوه به صد متر رساند

مه صبحگاهی دید را در گناوه به صد متر رساند

مه غلیظ صبحگاهی باعث شد میزان دید افقی در گناوه به صد متر برسد.

به گزارش بوشهر24، امروز مناطق شمالی و مرکزی استان شاهد مه صبحگاهی بودند که باعث کندی رفت و آمد خودرو‌ها در خیابان‌ها و جاده‌ها شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: مه غلیظ صبحگاهی امروز از گناوه، بوشهر و برازجان، گزارش شد که کمترین دید افقی با صد متر مربوط به گناوه بوده است.

زهرا راستگو همچنین با اشاره به کاهش یک تا پنج درجه‌ای دما نسبت به دیروز افزود: امروز جم با ۷ درجه سانتیگراد کمترین دما را داشته و پس از آن دیلم با ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین شهر بوده است.

وی همچنین از ورود سامانه بارشی به استان از بعدازظهر امروز خبر داد و بیان کرد: براثر نفوذ این سامانه، از بعدازظهر شاهد افزایش ابرخواهیم بود و دوشنبه در مناطق شمالی استان بارش پراکنده رخ می‌دهد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: تلاطم دریا نیز امروز کم می‌شود، اما همزمان با فعالیت سامانه بارشی نیمه شمالی خلیج فارس از ظهر فردا به علت وزش باد جنوبی مواج می‌شود و این شرایط دوشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

راستگو همچنین به میزان بارش‌ها در آخر هفته گذشته نیز اشاره کرد و یادآور شد: دیری‌ها بیشترین نصیب را از بارش‌های پراکنده پنجشنبه داشتند و در این شهر ۱۱.۲ میلیمتر باران بارید، پس از آن برازجان با ۷.۸ میلیمتر بوده است.

او تصریح کرد: در بقیه نقاط استان هم از ۳ تا کمتر از یک میلیمتر باران بارید.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر