کد خبر : 20343

شهردار بوشهر اعلام کرد:

14 پروژه عمرانی در بندر بوشهر با اعتبار 80میلیارد ریال کلنگ زنی شد/ توسعه در محلات جنوبی بوشهر الویت اصلی شهرداری

14 پروژه عمرانی در بندر بوشهر با اعتبار 80میلیارد ریال کلنگ زنی شد/ توسعه در محلات جنوبی بوشهر الویت اصلی شهرداری

شهردار بوشهر گفت: 14 پروژه در بندر بوشهر با اعتباری بالغ بر 80میلیارد ریال در حال انجام است که این پروژه ها در مدت 5ماه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش بوشهر24; صبح امروز کلنگ زنی 14 پروژه شهری در بندر بوشهر با حضور شهردار جدید، اعضاء شورای شورای شهر، شورایاران محلات و جمعی از اصحاب رسانه آغاز شد.

نورالدین امیری شهردار بندر بوشهر در حاشیه کلنگ زنی پروژه های عمرانی بندر بوشهر گفت: در راستای توانمند سازی فضاهای سبز پروژه توامند سازی فضاهای سبز در دستور کار قرار گرفته است که برای آغاز و توجه بیشتر به این موضوع پروژه پارک توانیان جسمی با اعتبار 30113309 کلنگ زنی که بعداز 5ماه به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار بندر بوشهر اظهار کرد: در آینده همه فضاهای سبز به گونه ای ایجاد خواهد شد که قابلیت حضور افراد معلول، میانسال و کودکان داشته باشد.

امیری با اشاره به ترافیک شهری افزود: میدان انتظام و تقاطع صدف در برنامه های طرح کنترل ترافیک قرار دارند که با همکاری مسئولین ارشد استانی و دستگاه های اجرایی در آینده نزدیک ایجاد پروژه تقاطع غیر همسطح میدان مطهری در دستور کار شهرداری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت فنی و امانی شهرداری راه اندازی شده است، عنوان کرد: با فعال سازی واحد فنی و امانی . طراحی بسیاری از هزینه های شهرداری کاهش خواهد داشت و می توانیم خدمات به دیگر شهرداری ها رائه دهسم.

مدیریت شهری بندر بوشهر یکی از سیاست های شهرداری توسعه و توانمند سازی محلات جنوبی است که در اولین گام جنگل هرا به مساحت 20 هکتار در ورودی شهر بوشهر ایجاد خواهیم کرد که انتظار داریم محیط زیست همکاری لازم جهت ایجاد آن داشته باشد.

وی تاکید کرد: 14 پروژه در بندر بوشهر با اعتباری بالغ بر 80میلیارد ریال در حال انجام است که این پروژه ها در مدت 5ماه به بهره برداری خواهد رسید.

 

اجرای 14 پروژه عمرانی در بوشهر

قربانی معاون عمرانی فرمانداری بوشهر با بیان اینکه 14 پروژه در دستور کار قرار دارد، گفت: پروژه احداث پارک برای افرادی که ناتوان جسمی هستند در دسترو کار قرار گرفته است اما باید در محلات مختلف پارک هایی با قابلیت ارائه خدمات به افراد ناتوانی جسمی ایجاد شود.

قربانی با بیان اینکه در پروژه ها باید همه افراد جامعه دیده شود اظهار کرد: پل عابر پیاده شهرک نیایش در سال 96 اعتبار آن تخصیص داده شد که بدلیل عدم تامین اعتبار انجام نشد اما در سال 97 منابع مالی آن تامین و پیمانکار در حال انجام پروژه است.

معاون فرماندار بوشهر افزود: به همه شهروندان قول پیگیری می دهیم و امیدواریم بتوانیم پروژه هایی که کلنگ زنی می کنیم در کمترین زمان به بهره برداری برسانیم.

پروژه های کنترل ترافیکی در شهر بوشهر اجرا می شود

ابوذر دهدار رئیس شورای شهر بوشهر در حاشیه کلنگ زنی گفت: بعداز حوادث ناگواری که در شهرک نیایش رخ داد توجه ویژه و ارائه خدمات بهتر در دستور کار شورای شهر قرار گرفت و پروژه هایی سریع در برای رفاه حال شهروندان تعریف شد

رئیس شورای شهر بوشهر افزود: پروژه ترافیکی و موضوع برق برای شهروندان بوشهری بخصوص شهرک نیایش در الویت های اصلی شهرداری بندر بوشهر قرار دارد که اولین آن احداث پل عابر پیاده مقابل شهرک نیایش است که امروز کلنگ زنی و تا قبل از پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

دهدار عنوان کرد: ایجاد پروژه راست گرد از سمت تقاطع مطهری به شهرک نیایش نیز در دستور کار است که اجرا خواهد شد.

توسعه در محلات جنوبی بوشهر باید الویت اصلی باشد

روح الله نصرتی نائب رئیس شورای شهر بوشهر خاطرنشان کرد: در اولین روزهای شورای پنجم توجه به توسعه در محلات جنوبی شهر بوشهر بود که با برنامه ریزی هایی که انجام شد اولین الویت ایجاد فضای سبز و زمین چمن بود که بخش قابل توجهی از آن اجرا و در اختیار مردم قرار گرفته است.

 

نائب رئیس شورای شهر بوشهر اظهار کرد: امروز مهمترین دغدغه شورای شهر ارائه خدمات بهتر به شهروندان است که قطعا توسعه عمرانی در شهر بخصوص محلات جنوبی شهر ایجاد خواهد شد تا مردم به خوبی خدمات را لمس کنند.

نصرتی عنوان کرد: در بندر بوشهر پارک 20 هکتاری در راستای توسعه گردشگری ایجاد خواهد شد که می تواند بخش قابل توجهی از رونق های اقتصادی را به سمت محلات جنوبی سوق دهد و مردم در این مناطق به بهترین شکل از خدمات برخوردار شوند.

وی با باین اینکه در گذشته کمتر به محلات جنوبی توجه شده است، تاکید کرد: باید همه دستگاه های اجرایی بخصوص مسئولین به توسعه و ظرفیت های محلات جنوبی توجه ویژه داشته باشند.

 

سپاس/

 

 

 

ارسال نظر