کد خبر : 20348

مدیرعامل شرکت گاز اعلام کرد:

ضریب نفوذ ۹۹ درصدی گاز در شهرهای استان بوشهر

 ضریب نفوذ ۹۹ درصدی گاز در شهرهای استان بوشهر

با توجه به ضریب نفوذ ۹۹ درصدی گاز در شهرها و ۹۵ درصدی گاز در روستاها ، استان بوشهر ازجمله استان‌های برخوردار کشور در امر گازرسانی معرفی می‌شود.

به گزارش بوشهر24; مسلم رحمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اعلام این خبر، اظهار داشت: از ۳۷ شهر استان بوشهر، به ۳۶ شهر که قابلیت گازرسانی داشته اند و نیز از ۴۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار، براساس مصوبه وزارت نفت و شورای اقتصاد تاکنون به ۳۹۷ روستای استان گازرسانی شده است که تلاش می‌شود تا پایان سال همه ۱۰ روستای واجد شرایط باقی‌مانده از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی در ادامه با اشاره وضعیت گازرسانی در شهرستان گناوه بعنوان یکی از مناطقی که طی سالهای اخیر روند توسعه گازرسانی در آن شتابان بوده است ، اظهار داشت :در حال حاضر، ۱۰۰ درصد از جمعیت شهری و افزون بر ۹۸ درصد از جمعیت روستایی آن، قادر به استفاده از نعمت گاز هستند.

به گفته رحمانی، تاکنون بیش از ۱۷ هزار انشعاب نیز در شهرستان گناوه نصب شده که از این میزان، حدود ۱۲ هزار انشعاب آن در شهرها و بیش از ۵ هزار انشعاب آن در روستاها نصب شده و در حال حاضر، بیش از ۱۳ هزار خانوار در شهرستان گناوه از خدمات گازرسانی استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر همچنبن اظهار داشت: در دولت یازدهم براساس بند «ق» تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ پیشنهاد داده شد از محل ظرفیت صرفه جویی استفاده از گاز به جای سایر سوخت ها، گازرسانی به شهرها و روستاها انجام شود که در استان بوشهر این کار اجرا و این پروژه ها از محل صرفه جویی سوخت مایع، تامین اعتبار شده است.

وی افزود: در سال های اخیر همه تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم به کار گرفته ایم تا ضمن توسعه زیرساخت‌های گازرسانی در استان بوشهر، در مسیر ارتقای رفاه و رضایتمندی آنان گام برداریم.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به روان سازی در روند اشتراک پذیری در استان بوشهر گفت: پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده با بانک ملت، موفق به اخذ مجوز نزدیک به ۱۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه کمک هزینه لوله ‌کشی گاز منزل و خرید لوازم گازسوز در قالب وام ۲۰ میلیون ریالی با نرخ کارمزد ۴ درصد تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال شده‌ایم که در این زمینه استان بوشهر اولین استان کشور است که موفق به گرفتن مجوز پرداخت تسهیلات یاد شده در این حجم گسترده به مردم شده است.

رحمانی در ادامه با بیان این که در زمان حاضر ۱۳ میلیارد مترمکعب گاز، سالانه در بخش خانگی، تجاری، عمومی و صنعتی در استان بوشهر به فروش می‌رسد، گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد از محل بند «ق» در سال ۹۵ مبنی بر گازرسانی ، سهم استان بوشهر ۱۸۵ واحد صنعتی به غیر از شهرک‌های صنعتی بود که در زمان حال از این تعداد ۱۲۶ واحد صنعتی در استان گازرسانی شده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۱۹۸ هزار انشعاب در این استان نصب و ۱۷۷ هزار مشترک از نعمت گاز استفاده می کنند که به رغم وجود آلودگی کمتر گاز نسبت به نفت و ایمنی و استمرار موجود در گازرسانی نسبت به سایر سوخت ها، ولی هنوز در استان ظرفیت خالی اشتراک وجود دارد.

رحمانی در پایان بیان کرد: تاکنون قریب به ۶۴۰۰ کیلومتر شبکه گذاری و حدود ۴۰۰ کیلومتر خط انتقال درشهرها و روستاهای استان بوشهر انجام شده که براین اساس، تا نیمه سال آینده، توسعه فراگیر شبکه‌های گازرسانی براساس قوانین و مقرارات در استان به پایان می رسد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر