کد خبر : 20353

حسین نامور خبر داد:

۴۰۰۰ میلیارد تومان در منطقه ویژه بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۴۰۰۰ میلیارد تومان در منطقه ویژه بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: مجوز سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای ۳۰ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر صادر شده است.

به گزارش بوشهر24; حسین نامور با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از سال 1376 تاسیس شد اظهار داشت:این منطقه ویژه در زمینی به مساحت یک‌هزار و 880  هکتار ایجاد شد که 2هزار و 700 هکتار از اراضی ساحلی به این مجموعه افزوده  شد و به 5 هزار هکتار افزایش یافت.

وی از واگذاری 500 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی  خبرداد و بیان کرد: تاکنون 185 شرکت تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ثبت شده که 60 شرکت آن  فعال است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با بیان اینکه امسال 30 شرکت درخواست سرمایه‌گذاری در این منطقه کرده‌اند خاطر نشان کرد:مجوز سرمایه‌گذاری 4 هزار میلیارد تومان برای اجرای 30 واحد تولیدی در منطقه ویژه بوشهر صادر شده است که تا دو سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.

نامور با بیان اینکه 45 فرصت شغلی در ساخت و افتتاح 30 واحد تولیدی یاد شده ایجاد می‌شود افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده در دهه فجر امسال 2 واحد تولیدی بزرگ  با سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومان افتتاح و وارد مدار تولید می‌شود.

وی، ظرفیت اشتغال 2 واحد تولیدی یاد شده را 27 نفر دانست و افزود:اکنون یک‌هزار نفر در بنگاه‌های تولیدی، خدماتی و اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر فعالیت می‌کنند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهراز رونق فعالیت واحدهای تولیدی راکد در منطقه ویژه بوشهر خبرداد و بیان کرد: 30 واحد تولیدی راکد در منطقه ویژه با حمایت‌‌های انجام شده 9 واحد فعال شده و 11 واحد تولیدی دیگر در حال به‌روز رسانی هستند و به زودی وارد مدار تولید می‌شود.

نامور مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را برشمرد افزود: پردازش کالا، ترانزیت و صادرات مجدد برای کالاهای وارده در منطقه، ورود کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی در منطقه، برخورداری از معافیت گمرکی برای ورود کالاهای ساخته شده در منطقه به داخل کشور به میزان ارزش افزوده، مشارکت و سرمایه گذاری داخلی وخارجی از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بوشهر است.

وی از تولید 5000 تن انواع محصولات بنگاه‌های اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبرداد و افزود: در منطقه ویژه اقتصادی واحدهای اقتصادی در زمینه تولید انواع محصولات  مانند تامین مواد اولیه محصولات دارویی، شویندگی، صنایع پایین دستی پتروشیمی، بزرگترین مجموعه در عرصه چاپ، عمل آوری آبزیان و دیگر حوزه‌ها فعالیت می‌شود که در آینده نزدیک تحولی در این منطقه ایجاد می‌شود.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر