کد خبر : 20358

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان بوشهر:

انقلاب چهل ساله اسلامی استاد هم تراز خود نیاز دارد

انقلاب چهل ساله اسلامی استاد هم تراز خود نیاز دارد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر در افتتاحیه دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس گفت: اساتید و دانشگاه های ما در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی باید هم سطح و تراز چهل سالگی انقلاب باشند.

به گزارش بوشهر24، حجت الاسلام عباس دشتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر در افتتاحیه دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس گفت: دانشگاه خلیج فارس از دانشگاه های فعال در برگزاری نشست ها و کرسی های آزاد اندیشی در سطح استان بوشهر است و همیشه با استقبال پرشور و حضور فعال از طرف اساتید دانشگاه مواجه شده است.

 

دشتی با اشاره به تاریخچه نام گذاری دانشگاه ادامه داد: بودجه تاسیس دانشگاه از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان بود و نام دانشگاه بنا به سفارش ایشان خلیج فارس نام گذاری شد، همچنین تاسیس مرکز مطالعات و جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه از جمله پیشنهادات ایشان بود.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر بیان کرد: اساتید، انسان های تاثیر گذار بر جامعه هستند و بواسطه جایگاه علمی که دارند الگو محسوب می شوند. از جمله ویژگی های اساتید علم در احادیث معصومین، کسانی هستند که با حرف خود شک جامعه را به یقین تبدیل می کنند.

 

عباس دشتی اظهار داشت: اساتید و دانشگاه های ما در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی باید هم سطح و تراز چهل سالگی انقلاب باشند و با استدلال و تبیین مبانی ، با ایجاد جو منفی علیه دانشگاه مقابله کنند.

 

مسئول نهاد نمایندگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود چندین بار نسبت به نقش و جایگاه وحدت حوزه و دانشگاه در جامعه هشدار دادند. رفتار و گفتار نابجای اساتید علمی حوزه و دانشگاه موجب تزلزل فکری و اعتقادی جامعه می شود و باید مراقب بود.

 

حجت الاسلام دشتی گفت: کار فرهنگی فقط مخصوص نهادهای فرهنگی دانشگاه ها نیست بلکه  وظیفه همه اساتید است که با رفتارشان مروج فرهنگ باشند. رفتن اساتید در خوابگاه های دانشجویی می تواند در ایجاد رابطه عاطفی بیرون از فضای درس و کلاس موثر باشد. حضور فعال همراه با بیان اصول اعتقادی و انقلابی در فضای مجازی توسط اساتید صاحب عقیده می تواند دستگیر جوانان باشد تا دراین قتلگاه مجازی، دچار انحراف نشوند.

دانشجو نیوز/

ارسال نظر