کد خبر : 20365

سفرنماینده ولی فقیه به دشتی:

تاکید امام جمعه بوشهر بر رفع مشکلات عشایر

تاکید امام جمعه بوشهر بر رفع مشکلات عشایر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان اهتمام جدی برای رفع مشکلات عشایر داشته باشند.

به گزارش بوشهر24;  آیت الله صفایی بوشهری در سفر به شهرستان دشتی در بررسی مسائل و مشکلات عشایر این شهرستان بیان کرد: برای رفع مشکلات عشایر در حوزه آموزش ضرورت دارد تعدادی کانکس برای آنها تهیه شود.

وی با بیان اینکه در حوزه راهسازی اقدامات خوبی انجام شده است اضافه کرد: مشکل آب عشایر استان باید حل شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در حوزه اشتغال جوانان عشایر نیز انتظار داریم مسئولان، عشایر استان را جزو نیروهای بومی تلقی کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری در بررسی وضع کشاورزی شهرستان دشتی، تولید محصولات صیفی خارج از فصل را یکی از توانمندی‌های این شهرستان و استان بوشهر عنوان کرد و افزود: برای حمایت از تولیدکنندگان گوجه‌فرنگی کار‌های خوبی صورت گرفته و در بخش صادرات هم حمایت‌هایی شده، اما کشاورزان به حمایت بیشتر در زمینه خرید محصول و کاهش واسطه‌ها نیاز دارند.

وی با تاکید بر پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به گوجه‌کاران استان بیان کرد: کاهش تعرفه برق کشاورزان و توسعه صنایع تبدیلی گوجه فرنگی از درخواست‌های مهم کشاورزان دشتی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر یادآور شد: با توجه به میزان بالای تولید محصولات کشاورزی، باید خرید و فروش محصولات در استان انجام گیرد تا ضمن افزایش اشتغال، با از بین رفتن دست واسطه‌ها درآمد کشاورزان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه اوج برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر اواخردی تا اوایل بهمن است، گفت: افزایش تولید باعث می‌شود قیمت‌ها به شدت کاهش یابد و این موضوع مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد می‌کند که خرید تضمینی محصول و حمایت از کشاورزان باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

حضور در کلاس درس اخلاق طلاب شهرستان دشتی و بازدید از چند طرح عمرانی از دیگر برنامه‌های سفر امروز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به شهرستان دشتی بود.

 

خبرگزاری صداوسیما/

 

ارسال نظر