کد خبر : 20379

کارشناس مسائل اجتماعی:

مهمترین رکن در تربیت دانش آموزان، آموزش خانواده می باشد

مهمترین رکن در تربیت دانش آموزان، آموزش خانواده می باشد

کارشناس مسائل اجتماعی گفت: مهم ترین رکن در جامعه، آموزش خانواده است. فاصله بین اولیاء و فرزندان در شرایط بد اقتصادی در حال تشدید است.

به گزارش بوشهر24، عبدالحسین شبانی نژاد مشاور و کارشناس آسیب شناسی اجتماعی در حاشیه طرح کاج اعتیاد در گفتگو با خبرنگار بوشهر24 گفت: هدف از برگزاری این گونه کارگاه ها در برخی از مدارس را آشنایی خانواده ها، کارگران و فرزندان آن ها با مهارت های زندگی به ویژه مهارت نه گفتن، آشنایی با آسیب های مواد مخدر و آدامس های اعتیاد آور و همچنین راه های توانمند سازی معضلات اجتماعی است.

 

وی ادامه داد: گسترش ابزار های موسیقی و ویدئویی امروز فرزندان خانواده ها را در شرایط پیچیده تر تربیتی قرار داده است. هم چنین گسترش روز افزون اینترنت، چالش های فرهنگ بومی و بیگانه را به میان کشیده است.

 

مدرس پیشگیری از مواد مخدر بیان کرد: مهم ترین رکن در جامعه، آموزش خانواده است. فاصله بین اولیاء و فرزندان در شرایط بد اقتصادی در حال تشدید است و برای همین آموزش خانواده برای شناخت دانش آموزان امری ضروری است که باید از لحاظ کمی و کیفی اقدامات و برنامه های موثری را مد نظر قرار بدهیم تا بتوانیم اولیاء آگاه و کارآمد در تربیت فرزندان جامعه اسلامی داشته باشیم.

 

شبانی نژاد اظهار داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی در مدارس گام مناسب برای سالم سازی دانش آموزان و واکسینه نمودن خانواده در مقابل معضلات اجتماعی و مواد مخدر است.

 

انتهای خبر/

 

ارسال نظر