کد خبر : 20388

علیرضا رئیسی اعلام کرد:

بوشهر| ۷۰۰ پروژه بهداشتی در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

بوشهر| ۷۰۰ پروژه بهداشتی در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دهه فجر ۷۰۰ پروژه بهداشتی در استان‌های مختلف افتتاح و ۹۰ درصد نیازمندی‌های کشور در حوزه توسعه شبکه بهداشت تکمیل می‌شود.

به گزارش بوشهر24; علیرضا رئیسی بعدازظهر امروز در حاشیه برگزاری نشست مدیران سلامت جمعیت، خانواده و مدارس بهداشت در بوشهر از پیشتاز بودن برنامه‌های ایران در بخش مراقبت‌های بهداشتی اولیه نسبت به دیگر کشورها خبر داد و اظهار داشت: توجه به سالمندان و زوجهای نابارور با ارائه خدمات بیمهای، افزایش امید به زندگی و افزایش طول عمر سالمندان از 50 به 80 سال، فرهنگ سازی و آموزش زوج‌ها به منظور فرزندآوری بیشتر از جمله شاخص‌های افزایش مراقبت‌های بهداشتی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره اینکه تمام روستاها یک‌هزاری نفری به بالا دارای خانه بهداشت هستند خاطر نشان کرد: اکنون 44 هزار و 200 خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت، پایگاه سلامت و خانه بهداشت در استان‌ها فعال است  به‌گونه‌ای که یک روستای یک‌هزار نفری بدون مرکز بهداشت نیست.

وی، از مجهز شدن 400 بیمارستان کشور به اتاق عمل خبرداد و بیان کرد: این مهم از دیگر شاخص‌های افزایش مراقبت‌های بهداشتی در کشور است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افتتاح  700 طرح بهداشتی در استان‌ها افزود: بر اساس برنامه‌ریزی در دهه فجر امسال 700 طرح بهداشتی  با اعتبار 9 هزار و 600 میلیارد ریال  میلیارد تومان در استان‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: با افتتاح این پروژه‌ها  90 درصد نیازمندی‌های کشور در حوزه توسعه شبکه بهداشت تکمیل می‌شود.

رئیسی از اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان در  استان‌ها خبر داد و گفت: بر این اساس هر مدرسه تحت پوشش یک مرکز درمانی قرار می‌گیرد و طی  یکسال دانش‌آموزان پایه ششم عاری از پوسیدگی دندان می‌شوند.

وی با بیان اینکه در راستای بهداشت دهان و دندان سههزار و 200 واحد دندانپزشکی تجهیز شده است گفت: در این زمینه استان بوشهر از استانهای پیشرو در این برنامه به شمار میرود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به هزینه‌های خانوارها در عرصه دندان پزشکی خاطر نشان کرد:  22 درصد پرداختی مردم در حوزه سلامت در بخش دندانپزشکی است که انتظار میرود با راه اندازی مراکز جدید دندانپزشکی هزینه دندان پزشکی کاهش یابد.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر