کد خبر : 20392

علی اصغری بیان کرد:

۶۰ رزمایش پدافند غیرعامل در استان‌ها برگزار شد

۶۰ رزمایش پدافند غیرعامل در استان‌ها برگزار شد

جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در سه ماه گذشته ۶۰ رزمایش پدافند غیرعامل در زمینه‌های زیستی، بیولوژیکی، سایبری، پرتویی و هسته‌ای در استان‌ها برگزار شده است.

به گزارش بوشهر24، سردار علی اصغر زارعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه سازمان پدافند غیر عامل در زمینه مقابله با تهدیدات برنامه‌ریزی می‌کند اظهار داشت: پدافند غیر عامل در همه بخش‌ها با همکاری دستگاه‌های اجرایی و صنایع و شرکت‌ها مانورها و رزمایش‌ها در طول سال برگزار می‌کند.

وی محور اصلی فعالیت پدافند غیرعامل را شناسایی تهدیدها دانست و افزود: پس از شناسایی تهدیدها زمینه کاهش آسیب‌ها در حوزه‌های گوناگون با ارائه آموزش‌ها و افزایش آگاهی فراهم می‌شود.

 جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور از برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر خبرداد و بیان کرد: استان بوشهر با داشتن نخستین نیروگاه اتمی کشور برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از آن، رزمایش پرتوی پدافند غیرعامل در نظر گرفته شد.

سردار زارعی با بیان اینکه رزمایش پرتوی هسته‌ای در بوشهر اواخر بهمن ماه برگزار می‌شود افزود: زمان مشخص برگزاری این رزمایش در کمیته تخصصی  بررسی  ولی بر اساس برنامه‌ریزی رزمایش پرتوی پدافند غیرعامل در اواخر بهمن ماه دربوشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های پدافند غیر عامل در استان‌ها خاطر نشان کرد: در سه ماه گذشته 60 رزمایش پدافند غیرعامل در زمینه‌های زیستی، بیولوژیکی، سایبری، پرتویی و هسته‌ای در استان‌ها برگزار شده است.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر