کد خبر : 20400

نگرانی در عزل و نصب های سیاسی شهرداری بوشهر:

آیا امیری در حال تکمیل پازل جریان های بیرونی است؟

آیا امیری در حال تکمیل پازل جریان های بیرونی است؟

هرچند که شهردار بوشهر در حرف خود مدعی عدم توجه به سلایق سیاسی و نگاه چپ و راست است اما به نظر می رسد در عمل زیر فشار جریان سیاسی اصلاح طلب و تکمیل پازل طراحی شده آنها است، امری که لزوم ورود دستگاه های نظارتی را به پشت پرده های این اتفاقات ضروری می کند.

به گزارش بوشهر24; پس از انتصاب امیری به عنوان شهردار بوشهر حرف و حدیث هایی مبنی بر فشار برخی از اعضای شورای شهر بوشهر به وی و چینش مهره های آنها در مجموعه شهرداری به گوش می رسید تاجاییکه امیری در اولین نشست خبری خود با سوال خبرنگاران درباره اهرم فشار جریان های بیرونی و نیز شورای شهر و تحمیل گزینه های خود به وی مواجه شد. هرچند که او این موضوع را رد نکرد و با تایید آن عنوان کرد که «پیشنهادها از سوی برخی افراد مطرح می شود اما بنده خودم تصمیم می گیرم».

صحبت های امیری در حرف خلاصه شد و ظاهرا زور آقای شهردار به جریان های بیرونی و سهم خواهی آنها نرسید و خیلی زود عزل و نصب ها و تغییر مدیران زیر مجموعه ای آغاز شد و امیری در اولین تغییرات خود سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری را نشانه گرفت.

خیلی زود این تغییرات نگرانی هایی را در بین برخی از اعضای شورا شهر به وجود آورد و کار را به صحن علنی شورا کشاند تا جاییکه کیوان هاشم زاده روز گذشته عنوان کرد: پیش از تغییرات در سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر، قشر مذهبی و دلسوز بوشهر با من در خصوص دغدغه هایشان در زمینه مسائل مذهبی گفتگو کرده و خواستار توجه مجموعه شهرداری و سازمان فرهنگی به مسائل مذهبی شده اند.

مردم بوشهر نگران تکرار سناریوی سربازان اسراییلی

عضو شورای شهر بوشهر اضافه کرد: البته حق شهردار انتخاب دستیارانی در حوزه مدیریت است تا بتواند نگاه های مدیریتی شهردار را به سامان ببخشند که در این خصوص دخالت نمی کنیم اما دغدغه های مردم هم در حوزه مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد؛ دغدغه مردمی که با من به عنوان نماینده شان در شورای شهر صحبت کردند این است که توجه خاصی به مسائل مذهبی در سطح بوشهر با مدیریت جدید در سازمان فرهنگی و تفریحی انجام شود. مردم نگران هستند که این تغییرات در حوزه سیاسی اتفاق افتاده است و می ترسند که مسائل شیراز با آن بیلبورد سربازان اسراییلی در سطح شهر در بوشهر اتفاق بیافتد که با روحیه انقلابی مردم بوشهر سازگاری ندارد.

وی افزود: مردم معتقدند که این تغییرات در خصوص انتخابات سال آینده است که از دوستان می خواهیم که در سازمان فرهنگی شرایطی ایجاد نکنند که مردم ناچار شوند به بند " م " وصیت حضرت امام راحل( ره) بپردازند. بار چندم است که در شورا اعلام می کنم و تا زمانی که انجام نشده مجدد هم اعلام می کنم که بخش فنی امانی را جدی بگیرید. البته از شهرداری می خواهم تا لایحه آن توسط شهرداری به شورا اعلام شود. 

هاشم زاده گفت: تفویض اختیار به شهرداری مناطق را اعلام کنید و این طور نشود که تمام فشارها بر شهرداری مرکزی ایجاد شود. البته این شرایط با یک چارچوب قانونی همراه باشد.


 بند «م» اشاره به این بخش از وصیت نامه امام راحل است: «از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامی و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است به‌طور قاطع اگر جلوگیری نشود، همه مسئول می‌باشند و مردم و جوانان حزب‌اللهی اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند، به دستگاه‌های مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند». (صحیفه امام، ج ٢١، ص ٤٣٦)


امیری شهردار بوشهر نیز در این جلسه گفته: پاک دستی برای انتخاب مدیران را یک اصل تعریف کرده ام و نگاهی به چپ و راست و سلایق سیاسی آنها ندارم. به مدیران جدید گفته ام که شماها متعلق به همه مردم بوشهر هستید و نباید کارکرد شما نشان از یک درهم آمیختگی با تفکر سیاسی باشد که این گونه اگر شوید به مردم ضرر و زیان وارد خواهید کرد

هرچند که شهردار بوشهر در حرف خود مدعی عدم توجه به سلایق سیاسی و نگاه چپ و راست است اما به نظر می رسد در عمل زیر فشار جریان سیاسی اصلاح طلب و تکمیل پازل طراحی شده آنها است، امری که لزوم ورود دستگاه های نظارتی را به پشت پرده های این اتفاقات ضروری می کند.

 

گام نیوز/


 

 

ارسال نظر