کد خبر : 20405

مدیر کل کمیته امداد بوشهر گفت:

۳۵۸ میلیارد ریال اعتبارات اشتغال‌زایی برای مددجویان بوشهری اختصاص یافت

۳۵۸ میلیارد ریال اعتبارات اشتغال‌زایی برای مددجویان بوشهری اختصاص یافت

امسال ۳۵۸ میلیارد و ۱۱۷ میلیون ریال اعتبارات اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت به کمیته امداد استان اختصاص داده شد.

به گزارش بوشهر24; احمد لطفی  صبح امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های خودکفایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به فعالیت‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان این نهاد اظهار داشت:توانمند سازی خانوارهای مددجویان تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است و این توانمندسازی با ایجاد اشتغال و از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کار آفرین محقق می‌شود.

وی از تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: امسال 358 میلیارد و 117 میلیون ریال اعتبارات اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت به کمیته امداد استان اختصاص داده شده است تا برای یک‌هزار و 513 نفر مددجوی واجد شرایط ایجاد اشتغال شود.

وی با بیان اینکه از این  میزان اعتبار 299 میلیارد و 180 میلیون ریال آن از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه کشور بوده است گفت: این میزان تسهیلات برای یک‌هزار و 333 نفر اختصاص داده شد و 58 میلیارد و 937 میلیون ریال دیگر هم از  منابع امدادی اختصاص یافت که اشتغال 180 نفر مددجو را فراهم می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته بیش از دو هزار و 477 فرصت شغلی با اعتباری افزون بر 49 میلیارد تومان برای جامعه مددجوی ایجاد شده است، افزود: این تعداد فرصت شغلی زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان کمیته امداد را در این استان فراهم کرده است.

لطفی با اشاره به خودکفایی یک‌هزار و 439 نفر مددجوی تحت حمایت گفت: این مددجویان از دو گروه، مجریان طرح‌های کار آفرینی و مددجویان معرفی شده به مؤسسات کاریابی تشکیل شدند که به استقلال و خودکفایی مالی رسیده‌اند و می‌توانند معیشت خانوار خود را تأمین کنند.

وی عمده این مشاغل را در حوزه های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات عنوان کرد و تصریح کرد: مددجویان متقاضی این مشاغل قبل از ورود به شغل مورد نظر، دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای را برای مدیریت صحیح طرح، فرا گرفتند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید اهمیت تعیین مدل اشتغال‌زایی برای مددجویان اظهار کرد: در حال حاضر مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد یکی از بهترین مدل‌های ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور می‌باشد.

لطفی با بیان اینکه در حال حاضر پیگیر تقویت الگوی اشتغال در کمیته امداد هستیم، تصریح کرد: در کمیته امداد یک الگوی کارشناس محور راه اندازی شده است، به این شکل که فردی که می‌خواهد اشتغال و کار آفرینی ایجاد کند، باید تحت مشاوره و نظارت قرار گیرد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر مشاوره قبل و بعد از پرداخت تسهیلات به مددجویان را یکی از مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد عنوان کرد و افزود: برای موفقیت طرح‌های اشتغال مددجویان، ناظران و امدادگران این نهاد از ابتدا تا انتها بر روند اجرای این طرح‌ها نظارت‌های لازم را دارند.

وی پشتیبانی از طرح‌های تولیدی مددجویان را از دیگر خدمات کمیته امداد دانست و خاطر نشان کرد: خرید محصولات تولیدی، پرداخت تسهیلات مجدد برای توسعه طرح و برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی از دیگر مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد است.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر